10 sammu täiusliku meigini

10 sammu täiusliku meigini

Oled alati imetlenud jalustrabavaid staaride meike, kuid selle järgi tegemine tundub võimatu. Toome sinuni 10 sammu täiusliku meigini.

Oled alati imetlenud jalustrabavaid staaride meike, kuid selle järgi tegemine tundub võimatu. Toome sinuni 10 sammu täiusliku meigini.

Samm 1. Valmista silmad ette

Kata silmalaud primeri (aluskreemi), peite- või jumestuskreemiga. Veendu, et terve silm oleks kaetud ja ühtlane. Kasutada võid nii pintslit, svammi kui ka oma näppu. Puhtale silmalaule lauvärvi lisades ei pruugi see jääda ühtlane või jääb lauvärv pigmenditu. 

Samm 2. Hajuta lauvärv

Selleks, et lauvärv jääks kindlalt silmale, tuleks seda esmalt peale panna tupsutades, seejärel hakka hajutama. Lauvärvi toone valides pea meeles, et alati on parem pigem vähem kui rohkem toone. 

Samm 3. Ära unusta alumist ripsmepiiri

Selleks, et silmad oleks kaunilt raamitud ja jumestus oleks terviklik, tuleks ka silma alla teha õrn hajutus samade lauvärvidega, mida kasutasid silma peal. Ettevaatlik tuleks olla sellega, et lauvärv ei läheks peale liiga laialt, muidu on tulemuseks pandasilmad.

Samm 4. Lisa laineriga silmadesse sügavust 

Kui tahad tõeliselt sügavat ja silmapaistvat silmajumestust, siis kasutada ka lainerit. See samm ei ole kohustuslik, eriti kui sa ei tunne end kindlalt lainerijoone joonistamisel. See on asi, mida tuleb harjutada ja saab selgeks aastate jooksul.

Samm 5. Värvi ripsmed

Kasuta ripsmetušši mõõdukalt, et ripsmed ei jääks tükki. Samuti värvi ka alumised ripsmed. 

NIPP! Kui sa pole kindel, kas su ripsmetušš veel kõlbab, siis nuusuta seda. Kui see lõhnab ebameeldivalt, siis tuleks vahetada vana tušš uue vastu. 

Samm 6. Lisa ripsmetele veelgi efekti

Kui oled valmis silmajumestust uuele tasemele tõstma, siis kunstripsmed või ripsmetutikud aitavad sul seda teha. Vaata ette, et sa liimiga ei liialdaks! Kuna tavaliselt on ripsmeribad natukene pikemad kui su oma silm, tuleks neid pisikeste kääridega lõigata 1–2 mm lühemaks. Lõigata tuleks alati servast, mis jääb silma välisnurka.

Samm 7. Puhasta silmaalused

Kuna lauvärvi pealepanekul võib midagi pudeneda, siis oleks vaja silmaalused enne puhastada, kui hakkad ülejäänud nägu jumestama. Kui sa seda ei tee, võib laiali läinud lauvärv seguneda jumestuskreemiga ja jätta tumedad laigud näole.

Samm 8. Lisa jumestuskreem või BB-kreem

Selle pealepanekuks võib kasutada nii näppe, pintslit kui ka svammi. Oluline oleks, et kõik nendest oleksid puhtad. Kui sa oma meigivahendeid regulaarselt ei pese, siis ajapikku hakkavad sinna sisse kogunenud bakterid paljunema ja see ei ole sinu nahale hea. Jumestuskreemi pealepanekul on samuti oluline, et ei jääks tugevaid rante. Hoolas tuleb olla nii juuksepiiri kui ka lõuajoonega.

Samm 9. Kinnita jumestuskreem puudriga

Kui seda ei tee, siis päeva jooksul, kui oma nägu katsud või sügad, jäävad sinna kohtadesse laigud. Ning kui tahad hiljem kasutada põsepuna või päikesepuudrit, siis võib ka see laiguline jääda. Seega alati kasutage tolm- või pressitud puudrit, et kinnitada oma jumestus.

Samm 10. Viimane lihv põsepuna ja päikesepuudriga

Põsepuna või päikesepuudri kasutamine võiks alati jääda minimaalse piiri juurde. Kuna silmajumestus on see, mis on rõhutatud, siis ei ole vaja liigselt tähelepanu mujale tõmmata. Õrn roosa või virsikutoon põsesarnadel jätab terve, värske ja noorusliku jume.

 

Tekst ja fotod: JENNI KORJUS (www.mua-jenni.blogspot.com)
Artikkel on ilmunud ajakirja Buduaar TEEN talv 2014/2015