Reklaam sulgub sekundi pärast

ESIMENE VAHEKORD: kuidas käituda?

Esimest seksuaalvahekorda oodatakse naudingu ja teatud „sotsiaalse staatuse” saavutamise pärast, samas tuntakse selle ees ka hirmu. Sellest ei taheta kõva häälega rääkida. Sõltumata soost muretsetakse oma keha pärast ja selle pärast, kas ollakse ikka piisavalt head seksuaalpartnerid. Samuti võib murekohaks osutuda eakaaslaste arvamus. On ääretult oluline, et esimesse vahekorda astutakse alles siis, kui ollakse selle jaoks valmis.

Esimest seksuaalvahekorda oodatakse naudingu ja teatud „sotsiaalse staatuse” saavutamise pärast, samas tuntakse selle ees ka hirmu. Sellest ei taheta kõva häälega rääkida. Sõltumata soost muretsetakse oma keha pärast ja selle pärast, kas ollakse ikka piisavalt head seksuaalpartnerid. Samuti võib murekohaks osutuda eakaaslaste arvamus. On ääretult oluline, et esimesse vahekorda astutakse alles siis, kui ollakse selle jaoks valmis.

Millal on õige aeg seksida?

Ühest küljest peetakse liiga varajast seksuaalelu alustamist taunimisväärseks, samas vanemas eas süütuid naeruvääristatakse. Mõlemad suhtumised on kahjulikud ja ei oma kohta seksuaalseid õigusi austavas ühiskonnas. Pole olemas mingit õiget vanust seksimiseks. On olemas vaid õige aeg ehk siis, kui inimene tunneb, et ta tõepoolest soovib oma valitud partneriga vahekorda astuda.

Kas esimene kord on valus?

Üks sagedasemaid muresid seksuaalelu alustavatel tüdrukutel on hirm valusa vahekorra ees. Tegelikkuses on tüdrukute kogemused esimese vahekorraga väga erinevad ning kaugeltki mitte kõik pole valusad. Nii mõnelgi tüdrukul üldse polegi hüümenit või on see juba rebenenud tampooni sisestamise, trenni või muu tegevuse käigus. Samuti on võimalik tuppe harjutada sõrmedega, mis teeb tulevikus peenise sisestamise lihtsamaks. (NB! Nii sõrmede kui peenise sisestamiseks on esialgu soovitav kasutada libestit.) Ent kõige olulisem on see, et tüdruk, kes on alustamas seksuaalelu, tunneks end selles olukorras mugavalt. Kui tüdruk ei tunne end mugavalt, siis võivad ta lihased minna pingesse, mis teeb vahekorra kas võimatuks või valulikuks. Pingeid aitab leevendada ka piisav eelmäng (hellitamine, masseerimine ja muudmoodi keha erutamine), mis lõõgastab ja valmistab tüdruku keha ette seksiks. Viimaks tuleks meeles pidada, et esimene vahekord ei pea õnnestuma esimesel katsel. Tuleks vältida mõtteid nagu „nüüd peab selle asjaga ühele poole saama”. Pigem tuleks mõelda, et aega on: kui ei õnnestu praegu, siis võib alati proovida mõnel teisel ajal.

Nõuandeid esimeseks vahekorraks

Üks asi, mis seksi toredaks teeb, ongi tema sundimatus ja reeglipäratus. Sellegipoolest on mõningaid nõuandeid, mille järgimisest võivad kasu saada kõik, kes on alustamas oma seksuaalelu.

1. Seksi ainult siis, kui sa seda tõesti tahad.
2. Tunne ja usalda oma partnerit.
3. Tea, et esimene kord ei peagi õnnestuma.
4. Oska kasutada rasestumisvastaseid vahendeid ning kaitsta end ja partnerit sugulisel teel levivate haiguste eest.
5. Räägi ja arutle oma partneriga seksist.
6. Kasuta libestit.
7. Võta aega peenise sisestamiseks.
8. Ära võta asja liiga tõsiselt – esimeseks vahekorraks ei tasu endale liiga kõrgeid ootusi panna.

Täispikkuses artikli leiad Buduaar TEEN jaanuar-veebruar ajakirjast.