KUHU KADUS MOTIVATSIOON? 4 nippi, kuidas seljatada kevadväsimust

Ah, jälle on käes see periood, kus talv on peaaegu et läbi, ent suvesoojus ei anna end niipea kätte. 

Ah, jälle on käes see periood, kus talv on peaaegu et läbi, ent suvesoojus ei anna end niipea kätte. Oleme sattunud kevadstressi lävele ja nüüd peame vastu pidama need viimased kuukesed, et siis juba päikest, puhkust ning pehmet rohelist muru nautida. Seesugusel jahedal ja niiskel perioodil kipub motivatsioon tihti kaotsi minema ning üleüldine tahe teha midagi, mis varem tundus täitsa mõnusana, pole enam üldse nii mõnus. Kuidas leida üles endas see väike sisemine päike ja motivatsioonituhin?

1. Ole rahulik!

Öeldakse, et kui meie keha on stressis, siis me funktsioneerime varasema 70–90% asemel vaid 20%. Sa ei saa seada endale sarnaseid sihte, kui sa seda tegid 90% ajal. Vastasel juhul hakkad sa ennast süüdi tundma, et ei tee asju, mida peaksid tegema, ning niiviisi ajad ennast tulult ärevusse. Võta rahulikult!

2. Ära ole enda vastu nii karm!

Enesepiitsutamine on stressi BFF (loe: parim sõber). Sisendades endale pidevalt, et oled laisk ja mõttetu, muudad sa kogu protsessi vastupidiseks. Kasuta enese julgustamiseks samu sõnu, mida ütleksid heale sõbrannale või lähedasele inimesele.

3. Otsi lähedastelt toetust!

Vahel on keeruline end üksinda motiveerida. Kutsu sõbranna endaga trenni, õppima või palu tal sulle külla tulla, et saaksite koos tuba koristada. See võib kõlada tüütult, aga sõbranna seltsis suurpuhastust teha on kindlasti hulga lihtsam ning lõbusam, kui sellega üksinda silmitsi seista.

4. Eesmärk on teha, mitte nautida!

Öeldakse, et kui sa kannatad stressi all, siis ei tundu enam varasemad lõbusad tegevused üldsegi mitte lõbusad. Komöödiafilmid pole enam naljakad, sport ei ole enam meeltlahutav ning sõpradega hängimine on muutunud pigem tüütuks. Sellisel ajal on oluline unustada meeleolu, vaid pingutada end tagasi nende tegevuste juurde. Et varasemad lõbusad tegevused tunduksid taas kord lõbusad, peame end esialgu sundima. Usu, sinu tunne läheb õige pea paremaks!

Ülejäänud nipid ja motiveerivad fotod leiad ajakirja Buduaar TEEN märts-aprill numbrist!