MILLISED ON JÕULUTRADITSIOONID mujal maailmas?

MILLISED ON JÕULUTRADITSIOONID mujal maailmas?

Kas oled kunagi kodus piparkooke ja hapukapsast mugides ning jõuluvanalt kinke lunastades mõelnud, kuidas tähistatakse jõule teistes riikides? Siin on sulle mõned põnevad ja naljakad jõulutraditsioonid mujalt maailmast. Ehk leiad ka enda perekonna jõulutavadele täiendust! 

Väike snäkk

Kui USA lapsed jätavad jõuluvanale näksimiseks küpsiseid ja piima lauale, siis Iirimaal on kombeks jõuluvanale kehakinnituseks hoopis hakklihapirukaid küpsetada ning need siis koos õllega vanale nosimiseks jätta. Peaasi, et jõulutaat õllega liiale ei lähe ja kõigile ikka kingid kätte jõuab toimetada!

Kingaviske ennustusmäng

Tšehhis on vallalistel naistel jõulude ajal kombeks mängida kingaviskemängu, et saada teada, kas nad tuleval aastal mehele saavad. Naine peab seisma selg vastu ust ning siis ühe oma kingadest üle õla vastu ust viskama. Kui kinga kand vastu ust lööb, siis jääb naine kindlasti veel aastaks vallaliseks, kui king aga ninaga ukse poole maandub, on neiul aeg kotid kokku pakkida, vanemate juurest välja kolida ning pulmaplaane tegema hakata, sest härra Õige on juba ootamas. 

Kõik rullitama!

Venezuela pealinnas Caracases pannakse jõululaupäeva hommikul kõik teed autodele liiklemiseks kinni. Sellel päeval peavad inimesed kirikusse hoopis rulluisutama. Usume, et väike treening enne õhtust jõulupraadi võib isegi hea mõte olla!

Rohkem traditsioone juba ajakirja Buduaar TEEN november-detsember numbris!