Teadmiste test-kas piim võib olla kõhule halb?

Teadmiste test-kas piim võib olla kõhule halb?

Piim on kasulik. Seda õpetatakse meile lapsest saadik ning paljud meist ei kahtle selles kunagi. Isegi siis, kui kõht pidevalt vaevab ja valutab. Selle peale, et kõhuvaevuste põhjustajaks võib olla piim, tulevad vähesed. Ent nii see tõepoolest on – uuringute kohaselt ei suuda iga neljas eestlane seedida laktoosi ehk piimasuhkrut.  Laktoos moodustab 5% lehmapiimast ja sisaldub ka paljudes värsketes piimatoodetes – joogipiimas, rõõsas koores, jäätises jne. 

Käesoleva testiga püüame sind valgustada sellest teemast rohkem ning kui oled tublisti õigesti vastanud küsimustele siis võid võita auhinna. Kõikide õigesti vastanute vahel loositakse välja 19.juunil 5 õnnelikku, kes saavad 300-kroonise kinkekorvi Valio Eesti piimatoodetest, sh Valio Zero Lactose laktoosivaba piim ja Valio juustud.

Vastuseid võid leida testile siit

Test siit avaneb laktoositalumatuse minikursus.

Head loosiõnne kõigile!

Palju õnne, võitjad on: Ülle Orgusaar, Kadri-Liis Hein, Kairi Saar, Marit Kustola ja Daisi. Kõigile võitjatele oleme teavitanud e-maili teel võidust ning auhind toimetatakse kätte 15.juulil kulleriga, palun teatage oma kodune aadress ja mobiil e-mailile: kudri@buduaar.ee.