Perverdid ja muud loomad rannas

Ilma keerutamata ja pikema sissejuhatuseta – kui suur siis ikkagi issanda loomaaed on? Mõistan, et ühiskonna värvikus ja mitmekülgsus on vajalik ning veel enam – ka põnev, kuid siiski, kas mõõdupuul on piirid?

Eelmisel nädalal käisin Russalka rannas selle hooaja esimesi päikesekiiri püüdmas. Valisin just nimelt väheke vaiksema ja privaatsema paiga, et rahu ja vaikust nautida. Naiivsus!
Vaid mõni aeg peale seda, kui olin end mugavalt päikesevanni võtma sättinud, sain tõeliselt rõveda kogemuse osaliseks. Keskealine meesterahvast pervert kummardus minu jalgade kohale, et neid suudelda. Rõve, rõve, rõve! Ma ei jõudnud enne püstigi, kui meesolevus juba kadunud oli. Möödus vaid pooltunnike, kui stsenaarium kordus taas – koos räige käperdamisega. Aega raiskamata, helistasin politseisse. Loomulikult lubati saata patrull nii kiiresti kui võimalik. Ohvreid oli teisigi ja nii naiste- kui ka meesterahvaid. Politseisse helistasid samuti mitmed teisedki, kuid siiski jõudis pervert enne politsei saabumist päris mitu ringi rannale peale teha.

Viimaks politsei saabus. Sõitis kaugelt mööda ja oligi nende töö tehtud! Kalduvustega mees istus mingi hetk hiljem taas minu kõrvale, et jaurata vene keeles ning sobival hetkel käperdada. Helistasin juba neljas või viies kord politseisse, et seletada täpselt, milline see hälbiv mees välja näeb ning kust teda leida. Samal ajal jätkusid perverdi „meheteod“. Läks vähemalt tund enne kui politsei taas kohale jõudis ning rannakülastajad hirmust päästis. Üks politseinikest teadis rääkida, et päev varem olid nad Pirita rannas taolise käitumisega naisterahval järel käinud.

Olles siiski leppinud paratamatusega, et inimloomaaed on värvikas, ei mõista ma samal hetkel rannas viibinud meesterahvaste käitumist, kes sellist asja rahuliku südamega pealt vaatasid. Ma loodan siiralt, et taolise ahistamise ohvriks ei lange nende endi naised, lapsed ega teised lähedased.

Järgmisel päeval otsustasin külastada Pirita randa, kus perverte ei kohanud, küll aga nudiste. Üks nudistidest seletas, et olla alasti rannas on inimõigus ja seda ei saa mitte keegi piirata. Inimesed, kelle arvates on teise alastiolek avalikus rannas tabu, on nudisti hinnangul nõukaaegse mõtlemise ja kasvatusega. Nii ilmselt ka siis mina. Kui meil on vabadus olla alasti avalikus rannas, siis miks pole lubatud näiteks avalikus kohas seksimine või urineerimine? Äkki veel midagi?

Nõukaaegse inimese õnneks teatas linnaosavanem hiljaaegu, et Pirita avalikus rannas alasti olla siiski ei või. Tõsi, mujal nudistidele piiranguid pole ja ka perverdid, liputajad tegutsevad edasi.
Et negatiivne toon liigselt domineeriv poleks, siis tooksin välja ka ühe meeldiva rannakogemuse – loomulikult on tegemist päikselise Pärnu rannaga. Kahe päeva jooksul seal viibides polnud ühtki ebameeldivat kogemust, vastupidi.

Igal juhul püüan nüüdsest pipragaasi ka rannas kaasas kanda ning soovitan seda teistelegi. Päikselist suve ja turvalist päevitamist!

Kertu Jukkum
kertu@buduaar.ee