4-AASTANE LAPS viibib lasteaias toimunud õnnetuse tõttu raskes seisus haiglas

123rf

Buduaar

Harjumaal Sakus sai lasteaias juhtunud õnnetuses vigastada nelja-aastane laps. Häirekeskus sai täna veidi pärast kella 12 teate, et Sakus asuvas lasteaias juhtus õnnetus lapsega, kelle kiirabi viis haiglasse.

Sündmuskohalt seni kogutud info järgi on teada, et õnnetus juhtus õues lasteaia territooriumil asuvas liivakastis, kus lapsed mängisid. Mänguhoos laps jäi ühel hetkel auku kaevatud liiva alla ja kaotas õhupuuduse tõttu teadvuse. Õues viibisid õnnetuse ajal ka kasvatajad ning kui üks neist juhtunu avastas, asus ta koheselt last elustama. Vähem kui kümne minutiga sündmuskohale jõudnud politsei ja kiirabi võtsid elustamise üle ning laps viidi lastehaiglasse.

„Sündmuskohale tulid ka kriminalistid ja politseiuurijad, kes viisid läbi esmased menetlustoiminguid. Sündmuskohale saadeti lasteaiapersonalile appi ka Ohvriabi töötajad, kes annavad psühholoogilist esmaabi lasteaiaperele ja lapsevanematele. Laps viibib endiselt raskes seisus haiglas,“ sõnas Põhja prefektuuri operatiivjuht Kaido Saarniit.

„Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjutuse tekitamist ettevaatamatusest. Kõik raske õnnetuse täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel. Uurimine peab andma vastuse muuhulgas sellele, miks laps liiva all oli ja kui kaua. Praegu loodame kõik, et meedikute pingutused kannavad vilja ja lapse seisund stabiliseerub,“ sõnas kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Lea Pähkel.