”7-AASTANE POISS sai raske ajukahjustuse – arst arvas, et tal on päikesekrambid”

”7-AASTANE POISS sai raske ajukahjustuse – arst arvas, et tal on päikesekrambid”
Shutterstock

Nelja lapse ema Raili Zolgo (39) on puudega ning tööl käia ei saa. Tema abikaasal on raske terviseprobleem, mille tõttu on ka tema kodune. Neil on aga kolm tütart ja üks poeg ning just viimasega on muresid kõige rohkem.

Raili kuueliikmeline pere saab kuus toetust ligikaudu 700 eurot ning selle rahaga tuleb neil ära elada – vahel tuleb ette ka seda, et raha saab otsa ja lastele süüa osta ei saa. Sellistel juhtudel palub Raili läbi sotsiaalmeedia inimeste abi, kes talle siis piima ja muud söögikraami koju viivad. Ise Raili poodi minna ei saa ning enamasti teeb poeskäigud pere vanim laps, 19-aastane tütar, kes on hetkel töötu.

Suurim mure on Railil aga oma 7-aastase poja pärast, kellel on raske ajukahjustus. Naine tõdeb, et see on kõik arstide süü, nimesid ta siinkohal nimetama ei hakka. ”Arstid arvasid, et tal on päikesekrambid. Käisime Tallinnas haiglas arsti juures. Uuringuid ei tehtud. Tegelikult oli tal epilepsia, aga seda me ei teadnud kaks aastat. Siis saadeti poiss pea uuringutele. Kompuuteruuringud olid ja siis selgus, et epilepsia. Nüüd on tal suur ajukahjustus ja peale epilepsiat tuli autism,” kirjeldab ema oma poja kurba saatust ning lisab veel lõpetuseks: “Kui uuringud oleks varem tehtud, oleks mu poiss tervem.”

Küsimuse peale, mis arstid varem poissi uuringutele ei saatnud, ei oska ema midagi öelda. Hetkel on poeg aga õnneks õigete ravimite peal ning käib regulaarselt arstlikus kontrollis. Peagi läheb ta erikooli.

Sarnased artiklid