EDUKAS POKKERIMÄNGIJA SIIRI SAAR: “Vastane suure panga pealt maha bluffida, on ülimalt mõnus tunne!”

Buduaar

Edukas pokkerimängija Siiri Saar tuli 2015.aastal Eesti naiste meistriks ning tema kõige suurem võit internetis on jäänud 5000 euro kanti. Ka on Siiri erinevatel pokkerifestivalidel pokkerilaua ülekandeid teinud ning pokkeris meeldib talle kaks sammu ette mõelda ning hästi mängida.

Millal alustasid pokkeri mängimist ja kuidas leidsid tee selleni?

Pokkeriga tutvusin esimest korda 18-19 aastaselt (ca 15 a tagasi) kui sõprusringkonnas muutus järsult pokker populaarseks. Hakkasime mänguõhtuid tegema päris mitmel korral nädalas ning minu jaoks oli see üks parimaid viise, kuidas õhtuid veeta. Samal ajal hakati ka Eesti telekanalitel näitama EPT live turniire, kus sai näha kuulsaid mängijaid mängimas väga  suurte summadega. Kõik tundus nii uus ja põnev.

Kas eelistad mängida onlines või lives? 

Mõlemal on omad plussid ja ka miinused. Tegelikult naudin ma live turniire ikkagi rohkem, sest see annab võimaluse vastase emotsioone lugeda ning reaalselt lauakaaslastega suhelda. Hiltoni Olympicusse minnes on mul seal alati mõni rõõmsa näoga tuttav juba ees ning ka personal on hästi sõbralik ja hooliv! Netis mängimise eeliseks on pigem mugavus ja kiirus.

Kuidas leidsid tee Naisteliigani? 

Esimest korda kuulsin Naisteliigast selle esimesel aastal läbi pokernewsi foorumi. Kui ma ei eksi, siis ma ühe eelturniiri tegin kaasa ning pärast oli kaotatud 10st dollarist väga kahju. Tol hetkel ma ei olnud väga internetis mängimisega ka kursis. Hilisematel aastatel olen ikka eelvoore enamjaolt kaasa teinud ning ootan iga sügis põnevusega juba liiga algust!

Mis Sind pokkeri mängimise juures paelub/võlub?

Mulle meeldib mõelda kaks sammu ette ning mängida hästi. Ülimalt mõnus tunne on vastane maha bluffida suure panga pealt. Tänu pokkerile olen saanud väga palju reisida ning see mõnus hobi on toonud mu ellu hästi palju toredaid inimesi ning häid emotsioone.

Millised on Sinu suurimad saavutused pokkeris? 

Internetis on kõige suurem võit jäänud sinna 5000 euro kanti, aga ka pisemaid on aegajalt ikka tulnud. Lives on õnnestunud korra saada Eesti naiste meistriks (2015) ning nii rahvaturniiril kui ka põhiturniiril olen jõudnud finaallauda. 2019 Bucharestis 888Live turniiril naisteturniiri esimene koht ning samuti on mul õnnestunud cashida ka WSOP kõrvalturniiril Las Vegases.

Sa oled ka erinevatel pokkerifestivalidel telelaua ülekandeid teinud. Räägi sellest palun natukene lähemalt. Mida see täpsemalt endast kujutab? Kuidas selleni jõudsid? 

Mina olin tegelikult ülekannete tegemises hästi pisike lüli. Põhitöö tegi ikkagi HDstream, kes tegeles kogu video, heli, lavaehituse ning sadade muude asjadega veel. Minu ülesandeks oli mängijate otsused kaartide mängimisel siis reaalajas arvutisse sisestada. Pidin iga tõstesuuruse, foldi või checki fikseerima, et see info televaatajateni õigel ajal jõuaks. Oli vahva aasta täis reisimist mõnusa seltskonnaga. Ja see, kuidas ma selleni jõudsin on ka tore lugu – nimelt toimus Maltal suurturniir Battle of Malta, kus kohal oli ka ligi sada eestlast! Meil oli päris suur ühine facebooki chat ning igaüks ajas seal mingit “oma mula”. Kui ma ei eksi, siis oli slotiakadeemia Madis see, kes esitas gruppi palve, et keegi võiks talle ja Heimarile randa õlut tuua. Mul oli samal ajal just vaba hetk ning hotell asus suhteliselt ranna kõrval ja nii ma siis läksin nendega tutvust tegema, õlled näpus.

Kas pokker on Sinu jaoks lihtsalt hobi või teenid sellega ka arvestatavat lisaraha?

Pigem on pokker minu jaoks hobi. Olen proovinud sellega ka tõsisemalt tegeleda, aga siis ma enam ei nautinud seda mängu ning pinge oli peal suurem. Elukutsena on pokker ikka väga raske ning selleks on teatud iseloomu omadusi kindlalt vaja, et olla parim. Otseselt ma oma võite ja kaotusi kokku lugenud ei ole, kuid usun, et olen siiski kergelt võidus.

30.11 ehk teisipäeva õhtul kell 20.00 toimub OlyBeti pokkeritoas viimane Eesti naiste pokkeriliiga 2021 kvalifikatsioon.

Suurejooneline finaal toimub Hilton Tallinn Park hotellis, kus võidavad kõik 50 kvalifitseerujat. Auhinnad algavad Buduaari aastatellimusest kuni teiste toetajate auhindadeni.

Pane tähele, et Eesti hasartmänguseaduse kohaselt saavad turniiridel osaleda kõik soovijad alates 21. eluaastast!