ELUKUTSELINE KORVPALLUR Merike Anderson pokkerist: “Riskide võtmine annab adrenaliinilaksu!”

Elena Kask

Buduaar

Elukutseline korvpallur Merike Anderson, kes hiljuti viimast korda Eesti rahvuskoondise särki kandis, astub juba homme ehk 21.detsembril üles OlyBeti ja Olympic Casino poolt toetatud heategevuslikus saatesarjas "Double Grind`i" seerias "Green Road to the Kings of Tallinn." Küsisime Merikese käest kuidas leidis ta tee pokkeri mängimise juurde, mis teda selle juures võlub ning kui raske südamega teatas ta koondisekarjääri lõpetamisest. 

Millal alustasite pokkeri mängimist ja kuidas leidsite tee selleni?

Pokkeri mängimist alustasin juba lapsepõlves kui vanem vend korraldas kodus pokkeriõhtuid. Tema kõrvalt õppisin ja mängisin kaasa. Põnev oli. Aga tänasel päeval taasavastasin pokkeri tänu Kelly Limonovale , kes staazhika pokkerimängijana on mulle turniiripokkerit lähemalt tutvustanud. Temaga olime kooliajal korvpalliväljakutel rivaalid. Nüüd siis saame mõõtu võtta pokkeris. Meie omavahelist mõõduvõttu saab jälgida ka 21. detsembril kell 19.00 WinTV vahendusel.

Mis teid pokkeri mängimise juures paelub/võlub?

See on ikkagi nagu omamoodi sport. Võitled teiste vastu, pead andma endast parima. Riskide võtmine annab adrenaliinilaksu. Samas on ka õnne vaja. Nagu korvpalliski – mõni päev lihtsalt hüppab pall rõngast pidevalt välja ning pokkeris tapab kehv kaardijooks ning õnnetu river terve mängu. Tegu on emotsionaalse ja sotsiaalse mänguga ning pokkeriseltskond on enamjaolt kõik väga lahedad inimesed, kellega igav ei hakka ka väljaspool pokkerilauda.

Millised on teie suurimad saavutused pokkeris?

Eelmise hooaja naisteliigas pääsesin finaalturniirile. Arvestades, et need olid mu elu esimesed neti-ja turniiripokkeri katsetused, pean seda päris toredaks saavutuseks. Korvpallurina olen ju eelkõige võistkonnamängija ning olen rahul oma tulemustega  paaris-pokkeris ja võistkondlikus pokkeris.  Omad punktid olen võistkonnale alati ära toonud. Samuti olen korra esindanud Eesti koondist  võistkondlikus Match-pokkeris ehk siis sport-pokkeris, mida ei mängita raha peale.

Teid on 11 korda valitud Eesti aasta parimaks korvpalluriks. Mis teid korvpalli juurde viis?

Tegelikult ma alustasin oma sportlaskarjääri peotantsijana, kuid siis kleidi läksid liiga kalliks ja tuli leida muu huviala. Siis aga tuldi  kooli värbama tüdrukuid korvpallitrennidesse. Ajasin oma klassist pundi kokku, läksime kohale, hakkas meeldima ja sinna ma jäingi. Olin  kõige kribum üldse võistkonnas, mis pani omakorda pingutama, et muude oskustega teistest üle olla.  Tahtmine oli suur, kõik pallid pidid minu omad olema. Õnneks jõudsin ülikooli ajaks ka pikkusesse kasvada.

Andsite hiljuti teada oma koondisekarjääri lõpetamisest. Millega kavatsete edasi tegeleda? Kui raskelt otsus sündis?

Loomulikult emotsionaalselt oli see raske otsus peale 23 aastat koondise juures. Aga ühel hetkel peab selle otsuse ju vastu võtma. Paraku kuna  koondise mängud jätkuvad alles aastal 2023, siis tundus see ainuõige samm ning õnneks õnnestus lahkuda nn tipus olles kui saavutasime minu lõpumängus eesti naiste korvpallikoondisega peale 7 aastast võidupõuda  ajaloolise võidu väga tugeva Inglismaa koondise üle. Tallinna Ülikooli naiskonna särgis jätkan mängimist Balti liigas ning kohalikus kõrgliigas vähemalt käesoleva hooaja lõpuni, kuid korvpallist kaugeneda ma ei plaani. Sain just taskusse korvpallitreeneri paberid ning sooviks tulevastele tegijatele oma pika ja  kireva karjääri jooksul erinevates Euroopa tippklubides õpitut edasi jagada. Hariduselt olen kehalisekasvatuse õpetaja ka. Aga igaljuhul olen nüüd Eestis tagasi ja kõikidele pakkumistele ja väljakutsetele avatud.

Sarja heategevuslikuks eesmärgiks on aidata Eesti metsa juurdekasvule ja elurikkuse suurenemisele! Iga kogutud 5 € kohta istutab Sihtasutus Koosloodus ühe laialehelise puu mida Eesti looduses napib: saare, jalaka, künnapuu, tamme, pärna või vahtra.

Iga saates osalev Grinder annetab vähemalt 100 € või 10% mänguga teenitud kasumist, millele lisaks saavad oma panuse anda annetustega ka vaatajad.

Igas saates asuvad võistlustulle ühise meeskonnana kaks mängijat, et 1000 € algsumma erineva formaadi turniire mängides võimalikult suureks kasvatada. Kõige parema tulemuse saavutanud mängijatepaar saab lisaauhinnaks Kings of Tallinna põhiturniiri 1100 € piletid!

Sarja “Double Grind Green Road to the Kings of Tallinn” lõpus (19.02) toimub vaatajate vaheline tasuta finaalturniir OlyBetis, kuhu on samuti lisatud Kings of Tallinna põhi- ja kõrvalturniiride pileteid koguväärtuses 2000 eurot. Tasuta turniiri võitja saab 1100 eurot maksva Kings of Tallinn põhiturniiri pileti. Vaatajate finaalturniirile pääseb iga saate ajal toimuva 11 € või tasuta kvalifikatsiooni võites.