HILJUTI ABIELLUNUD HELEN KÕPUL diagnoositi tõsine haigus

erakogu

Buduaar

Endine tõsielustaar Helen Kõpp annab enda Instagramis teada, et tal on diagnoositud polütsüstiliste munasarjade sündroom.

“Ma söön selleks, et elada, mitte ei ela selleks, et süüa. Nii et see toitude maailm on minu jaoks olnud väkk ja igav kuni nüüdseni, kus kavatsesin hakata natuke lapsi tegema (mis on minu jaoks väga suur otsus), aga ei saa, sest on polütsüstilised munasarjad sündroomiks (PCOS).

Long story short PCOS minu puhul on tagajärg hoopis suuremale haigusele, mis salaja on aastaid ligi hiilinud. Mu keha on pidevalt mulle märku andnud, aga ma loll ei saanud aru. Ma ei saanud aru, miks mulle on hommikuti söömine vastumeelne, aga tegelikult tahtis keha paastuda. Ma ei saanud aru, miks mind ajab jäätis oksele, aga tegelikult mu vaene keha ei tahtnud süsivesikuid süüa. Ma ei saanud aru, miks mulle hommikul teraviljapuder sisse ei lähe, aga tegelikult on mul eelsoodumus gluteenitalumatuseks (ning mu keha ei tahtnud süsivesikuid). Ma tegin endale halba – sundisin end sööma.

Tagajärg on käes – mul on kujunenud välja insuliiniresistentsus rakkudel (sest insuliini abiga läheb suhkur rakkude sisse), mille tõttu kõhunääre toodab tavapärasest rohkem insuliini ning suurem kogus insuliini veres käivitab paksenemise.

Iga inimene on indiviid ka toitumiselt. Mu keha pole kunagi tahtnud palju süsivesikuid. Küll aga oli mul väga raske seda mõista. Toiduainetööstuses kasutatakse suhkruid äärmiselt suures koguses müügi tõstmiseks (sest parandab optimaalselt maitset). Ma teadsin seda, aga ei võtnud tõsiselt.

Nüüd, kui diagnoos selgus, taipasin, miks ma – kes on alati olnud hullult sale – on nüüd endaga võrreldes paks (ise ennast võrdle alati iseendaga ning endiselt armastan oma keha ning keegi teine ei tohi sulle öelda halvasti). Mul on raske põlvitada ja liikuda ja riideid kanda.

Kui paksuse avastasin, mõtlesin, et õhtuste juustusaiade juust on kurjajuur. Vastupidi – SAI ei sobi.

Toitumisnõustaja abiga sain ma aru, et pean hakkama sööma seda, mis MULLE maitseb. Ja nii saigi lõpuks alguse mu ketogeenne toitumine, sest huvitaval kombel kõik mulle maitsvad toidud on ketod (high fat, low carb).

Kuulake oma keha! Vaadake, mida ENDA keha tahab! Mõni keha tahabki rohkem suhkrut, mõni rohkem rasva süüa. Lihtsalt, vaadake ainult ennast. Ärge sundige ennast seepärast, et “SA PEAD SÖÖMA”.