KIRSTI TIMMER lahkunud Toomas Kirsist: Just õnne oli talle antud kuhjaga

Buduaar

Timmer
Timmer — FOTO: kuvatõmmis

Kirsti Timmer tõdeb, et ta oli vaid 18-aastane, kui elu ta Toomas Kirsiga kokku viis.

"Ma olin 18. aastane, kui läksin ETVsse tööle. Kirss kutsus mind kohe enda ja Urmas Otiga saateid tegema, seega pean Tomi oma esimeseks õpetajaks telemaastikul. Tema oli režissöör ja mina tema assistent.
Kõige olulisem asi, mida Kirsilt õppisin: ükski saade ei tohi sündida tohutu pingutuse ja enesepiitsutamisega! Kui sa seda protsessi ise ei naudi, üritad jõhkralt tõestada midagi ja punnitad vere ninast välja, siis on saatel higi lõhn küljes ja keegi ei naudi seda! Head saated sünnivad lihtsalt. Rõõmuga. Hea tujuga.
Kirss oli andega mees, temal lihtsalt kukkus ideid varrukast ja noorena ei pidanud ta ka eriti pingutama. Tema karisma, suhtlemisoskus ja kohati kohatu ja piinlik must huumor avasid talle kõik uksed. Tal lihtsalt õnnestusid kõik ettevõtmised.
Just õnne oli talle antud kuhjaga. Ja annet. Ja oskus tunda ära õiged inimesed.
Suures koguses lollakaid nalju, mu elu esimene joodud punane vein ja esimene välismaa autoga sõit (Kirss ostis 90ndate algul Datsuni)-ainult lõbusad mälestused.
Tom helistas igal aastal üks päev peale mu sünnipäeva. "Kuule, ma ei ole üks miljonite seas, sa ei mäletakski siis, et helistasin. Aga nüüd jääb meelde, sul on aega kuulata, kuidas ma su vananemise üle ilgun!" põhjendas ta.
Aitäh Kirss, et mul oli võimalus sind tunda ja sinult õppida!
Tervita siis Otti ja olgu sul seal lõbus! Sära!
Südamlik kaastunne Kätlinile ja lastele..."