“KUIDAS ME AUTOAVARIIS SURMA saanud Alo emaga pimedas sügisõhtus seda kõike tegime … “

Buduaar

123rf

Kes oleks osanud arvata, et suure heateo eest võib vastutasuks sootuks kurjuse laviini alla sattuda … .

Just see juhtus Katrin Lustiga, kelle abil õnnestus Puhja surmakutsar viimaks tabada.

“Eile õhtul sai tehtud midagi, milleks ma valmis polnud. Leidsime tänu televaataja vihjele üles mitu kuud redutanud tagaotsitava… Keith Palloni… sellest, kuidas me autoavariis surma saanud Alo emaga tunde pimedas ja kõledas ja külmas sügisõhtus seda kõike tegime… sellest proovin homseks pikemalt kirjutada ja seda kõike näidata… aga mitte sellest ei taha ma täna (tegelikult surmväsinuna, sest see kõik ei olnud nii lihtne kui pealtnäha vbolla tundub) teile kirjutada.
Täna hommikul olen saanud mitmetelt kodanikelt kirju ja sajatusi a la kuidas ma võiksin ennast kuulsusejanus põlema panna; kuidas ma teen jooksus olnud Keithi perele haiget; kuidas ma olen üks tross, kes ei lase inimestel elada… ma eeldan, et need kirjutajad ei ole võhivõõrad ja on ilmselt Keithi sugulased/tuttavad/sõbrad.
Just teile ma tahangi kirjutada. Ma tuletan teile meelde, et Keith sõitis inimese surnuks ja jättis ta autosse üksinda surema. Ta ise väidab, et ta oli šokis… aga ka hiljem ei ole tal olnud julgust vabandada Alo ema ees, kes veedab oma päevi oma last taga nuttes… seejärel ei jätku mehel julgust, et minna ja oma aeg ära istuda. Kolm aastat trellide taga oleks eeskujuliku käitumisega ta aasta jooksul juba vabadusse toonud… .
Ja nüüd süüdistada mind, kes ma oleks võinud eile istuda EFTA gaalal oma heade kolleegidega soojas toas ja limpsida šampanjat, aga jooksin selle asemel hoopiski külmas sügisöös põldude vahel, sest head inimesed saatsid mulle vihjeid… süüdistada mind kuulsusjanus või selles et olen rikkunud Keithi pererahu… .
Pererahu on rikkunud ikka Keith ise, mitte mina ega lahkunud Alo ema Merike.
Selle postituse lõpetan Merike Paavilainen sõnadega mulle eile hilisööl: nüüd kui ta on lõpuks kinni võetud ja vastutab oma teo eest, saan hakata oma elu elama ja lasta veidigi lahti sellest valust… .
Aitäh ka politseile, kes olid eile nii abivalmid, sõbralikud ja toetavad, sest me tegutsesime ühise eesmärgi nimel. Aitäh veelkord kõigile, kes mind usaldavad ja kes te saatsite vihjeid. Ilma teie abita me seda teinud ei oleks.”

 

 

 

Eile õhtul sai tehtud midagi, milleks ma valmis polnud. Leidsime tänu televaataja vihjele üles mitu kuud redutanud…

Posted by Kuuuurija on Saturday, September 17, 2022