MAIS algab Tallinna Botaanikaaias suvehooaeg

foto

Tallinna Botaanikaaed avab 1. mail traditsiooniliselt suvehooaja ja kutsub külastajaid aeda imelisi kevadõisi nautima.

Pühapäeval ehk hooaja avapäeval korraldatakse hingekosutavaid retki kevadises botaanikaaias. Taimesõpradel on võimalik osaleda nii eesti- kui ka venekeelsetel ekskursioonidel. Lapsed saavad kevadlilli tundma õppida mängulises võtmes. Osaleda saab ka voltimise töötoas. Eksursioonid avamaal on kell 12.00, 14.00 ja 15.00.
Et tähistada Tallinna Botaanikaaia 60. sünnipäeva kehastus Tallinna Botaanikaaed alates eelmise aasta kevadest Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes Eestis resideeruvatele saatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riiki ning selle loodust ja kultuuri. Saatkondadel on võimalik kasutada Tallinna Botaanikaaeda kuu aja jooksul ürituste korraldamise paiga ning ekspositsioonipinnana. Maikuu on pühendatud Ühendkuningriigile ja juunikuu Taanile. Taimeriigi Suursaatkonna projekt vältab aasta lõpuni.
Tallinna Botaanikaaias on käimas või värskelt lõppenud mitmed ehitustööd, mis muudavad Tallinna Botaanikaaia ilmet ja pakuvad külastajatele paremaid elamusi. Eelmise aasta maikuus avati uuenenud Palmimaja. Samuti sai uue ilme botaanikaaia Mägiaed. Eelmise aasta lõpus valmis ka uus majandushoone.
Tallinna Botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal. 1995. aastal botaanikaaed munitsipaliseeriti. Alates 2001. aasta 1. jaanuarist oli botaanikaaed Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Ameti ning alates 17. jaanuarist 2005 Tallinna Keskkonnaameti hallatav asutus. Tallinna Botaanikaaed on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni (ABBG) ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni (BGCI) liige.
60 aasta jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad – Tallinna Botaanikaaias on üle 8000 taksoni ja sordi.
Külastajad saavad taimeilma ilu- ning elurikkust avastada ja nautida igapäevaselt kell 10-18.
2022. aasta sündmmustekavaga saab tutvuda aadressil https://botaanikaaed.ee/sundmused-2022