MARI METSALLIK palub abi: meest ja lapse isa ei lasta tagasi Eestisse

MARI METSALLIK palub abi: meest ja lapse isa ei lasta tagasi Eestisse
pilt: erakogu

Metshaldjas Mari Metsalliku perekond on väga raskes olukorras.

Mari pöördus oma palvega avalikkuse poole lootes leida abi, kuidas oma mees ja tütre isa Fabian Arocha tagasi Eestisse saada.

“Märtsikuu alguses lendas mees kaheks nädalaks Kuubale. Tema reisi jooksul kuulutati nii Eestis kui Kuubal välja eriolukord ning tagasilend tühistati. Kuubalt organiseeriti lend Eestisse, et aidata koju seal viibivaid eestlaseid, kuid sellele lennule teda ei lubatud, kuna ta pole Eesti kodanik. Tühistatud lennu pileti raha tagasi samuti ei saanud.
Ostsime tema jaoks uue pileti Lufthansa kaudu, kuid enne lennu toimumist see tühistati ja seejärel algas pikk venimine Lufthansa järele, kes tema lendu muudkui tühistas, lükkas edasi, broneeris ümber, sõna otseses mõttes kuude kaupa,” kirjeldab Mari toimunut.

Peale viimast tühistamist loobus Mari Lufthansa järgi ootamast ning mehele osteti uued piletid, reisikorraldaja City.Travel lehe kaudu. “Kätte jõudis lendamise päev ning meest ei lubatud taaskord lennule. Seekordne põhjendus – Hispaania ei lubanud transiiti. Ja nii pidi ta kokkupakitud kohvritega taaskord lennujaamast lahkuma ning taaskord läks piletite eest makstud raha vastu taevast,” nendib pisitütre ema.

Lennupileteid sai ostetud veel, kuid lennukile Mari meest lubatud ei ole ja ta on endiselt Kuubal. Mari sõnab, et neil ei ole enam võimalik osta lennupileteid. “Kuude kaupa oleme mehega, kes on ühtlasi meie pere ülalpidaja, olnud lahus. Me ei ole saanud üksteist näha, ta ei ole saanud meie tütart näha, teda kaitsta. Me oleme kulutanud tohutult raha lennupiletitele, mida ei toimunud või millele minu meest lendama ei lubatud, kohati absurdsete põhjendustega. See kõik on tänaseks tekitanud suurt emotsionaalset valu meile kõigile. Lisaks on meil ka ajalimiit, sest peagi muutuvad kehtetuks tema dokumendid, mille pikendamiseks peab ta Eestis olema.”

Mari palub heade inimeste abi: “Kui keegi oskab anda nõu, mida me peaks veel tegema selleks, et ta koju saaks, siis nagu ma algul mainisin, palun kirjutage mulle.”

https://www.facebook.com/mm3256/posts/10157487036683483