Selle aasta Disainiöö fookuses on rohedisain

Buduaar

Disainiöö arhiiv

XVII Disainiöö toimub 19.–25. septembril 2022 Balti Manufaktuuris, kuid jõuab läbi oma satelliitide üle kogu Tallinna. Nädal aega vältava disainifestivali keskmes on seekord rohedisaini ja kestlikkusega seotud teemad.

Toimub rahvusvaheline konverents “Rohe-olemine: WTF?*”, mille peaesinejaks Maailma Disainiorganisatsiooni (WDO) president David Kusuma, tutvustatakse nutikaid ringmajanduse näiteid Eestist ja välismaalt ning viiakse taaskasutuse teema osalejateni läbi praktiliste töötubade. Mahukas lasteprogramm Mini Manufaktuur pakub põnevat avastamist ning arendavaid tegevusi ka kõige noorematele külastajatele.

Disainiööl ei jää tulemata ka Eesti Disaniauhindade Gala, kus selguvad parimad erinevates disainivaldkondades, sealhulgas alati oodatud Eesti innovaatilise tootedisaini auhinna BRUNO võitjad, kestlikule rõivadisainile pühendatud omanäolist lavastuselamust pakkuv rõivadisainietendus D_O_M, disaineritega kohtumist ning endale põnevate disainitoodete soetamist võimaldav disainiturg Disainitänav. Esmakordselt saab festivali raames testida oma disainialaseid teadmisi disainiviktoriinil.

Disainiöö toob septembris publikuni ka arvukalt rahvusvahelisi näitusi. Näiteks tasub kõikidel disaini- ja vintaažmoe sõpradel astuda läbi New Yorkist saabuvalt disainer Anthony Luciano näituselt “50 kotti, mille nimel surra” Estonian Design House+ showroomis. Lisaks saja-aastaste ridikülide väljapanekule saavad huvilised ka näha, kui stiilselt on võimalik moderniseerida vanu purunenud moeesemeid.

Näituseprogrammis on ka Itaalia Saatkonna esitletav „3R – Reduce, Recycle, Reuse“, UK ArtsThread platvormi kaudu meieni jõudvad disainitudengite keskkonnateemalised lõputööd, Eesti disainihariduse taset kajastav disainikoolide väljapanek, Haapsalu Graafilise Disaini Festivali rahvusvaheline kujundusgraafika konkurss-näitus „Juri Lotman 100. Ennustamatus“, tootedisainiauhind BRUNO nominentide väljapanek ja palju muudki veel.

Disainiöö järjest täieneva programmiga saab end kursis hoida veebilehel SIIN.