SÜNNITUSLUGU: Kuidas kolmikud S, S ja S siia ilma said

Buduaar

Sigrid Holmsen

Kolmikute sünd Eestis ei ole just kõige igapäevasem sündmus. 23-aastane Sigrid sai 23. jaanuaril üleöö kolme poja emaks – beebid tulid ilmale keisrilõikega. Oma pisikeste sünniloo pani Sigrid kirja värskete emotsioonide ajel. 

Hetkel viibivad kolm vaprat beebipoissi Tartu lastehaiglas, kus neid hoitakse inkubaatorites.
Aga siirdume nüüd sünniloo juurde.

Sigrid läks laupäeva õhtul koeraga õue, kuid ootamatult hakkas viimane segaselt ringi jooksma ja tõmbas beebiootel naise pikali. Abikaasa aitas Sigridi püsti, sest ise ta seda teha ei jaksanud. “Kõht läks kohe toonusesse, aga kuna valusid ei käinud, siis ma ei arvanud, et kohe midagi väga hullusti on. Kõht ju maad tegelikult ei puudutanud, suutsin käed ette panna. Aga mul ei andnud süda rahu ja läksime Viljandi haiglasse kontrolli. KTG (masin, mis mõõdab, kas käivad kokkutõmbed) mõõtis mul seal kümneminutiliste vahedega paar tükki, mida ma ise väga hullusti ei tundnudki, aga arstid otsustasid mu ikka Tartusse saata,” meenutab Sigrid.

Sünnituseni läks aga veel paar päeva aega. “Pühapäeva hommikul olid mul kokkutõmbed juba valusad ja 5-6-minutiliste vahedega. Terve esmaspäeva ja teisipäeva sain ka tilka ja kolmapäeval arstid ütlesid, et nad teevad plaanilise keisri neljapäeva hommikul. Kuna mul on kõhus kolm beebit ja nad on enneaegsed, siis erakorralise ajal ei pruugita kõiki arste õigeks ajaks kokku saada. Ja neid arste oli seal ikka vist umbes 10-15,” kirjeldab naine toimunut.

Üldnarkoosi Sigridile ei tehtud, vaid tuimestati alakeha. “Kella üheksast viidi mind opisaali. Ja siis kuulsin ainult, et hakkavad lõikama ja reaalselt kaks sekundit hiljem kuulsin juba beebi nuttu. Ma olen varem olnud sünnituse kõrval ja kuulnud samuti vastsündinu nuttu, aga kui see on sinu enda beebike, siis see on ikka kohe teine asi.”

Kauaks Sigrid oma beebisid näha ei saanud, sest nad viidi peagi inkubaatoritesse. Et värske ema oli füüsiliselt veel väga nõrk ja ei suutnud ise liikuda, siis esialgu oli abikaasa see, kes beebipoisse vaatamas sai käia. Peagi aga Sigrid kosus ning sai samuti beebide juurde.

Foto: erakogu

Nüüd, mil poiste sünnist on nädal aega möödas, tõdeb Sigrid, et kõik on väga hästi läinud. “Nad hingavad juba ise. Vahel, kui vaja, saavad lisahapnikku ka. Praegu nad söövad veel läbi sondi, aga harjutame juba ka lutiotsast, et nad varsti oskaksid juba rinnalt süüa. Üsna pea saavad nad täielikult meie hoole alla ehk siis inkubaatoritest välja ja meie tavapalatisse. Seda, millal me koju saame, on veel raske öelda, aga kuna nad on meil nii tublid, siis ise arvan, et umbes kolm nädalat läheb veel,”nendib ta.

Beebid tulid ilmale siis, kui Sigridi rasedus oli 32+2 nädalat ning nende mõõdud ja kaalunäitajad olid järgnevad:
S1 kaalus 1940g ja on 42cm
S2 kaalus 1820g ja on 42cm
S3 kaalus 1460g ja on 40cm

Seni kuni poistele ametlikult nimesid pandud ei ole, on nad S1, S2 ja S3.

Loe ka Sigridi blogist siin.