VÄRSKE EMA GETHEL BURLAKA: “Aria on tulnud mind õpetama”

kuvatõmmis

Buduaar

Loetud nädalad tagasi leidis Lauri Pedaja ja tema kihlatu Gethel Burlaka peres aset imeline sündmus - nad said esmakordselt lapsevanemateks.

Nüüdseks on mõlemad oma uute rollidega juba mõnda aega harjuda saanud ning Gethel pani kirja oma mõtted.

“Kui ma enne Aria sündi jääkappi toitu ette vaaritasin, ütles üks jälgija, et see on veits asjatu, sest esimene kuu beebi ainult sööb ja magab ning sul on palju vaba aega. Vastuväide, teie ausus! Mul on ausalt öeldes veidi keeruline hetkel leida aega oma tegemisteks.

Esiteks seetõttu, et Arial tundlad kohe töötavad, kui ta tuttu pannud olen ja oma asja ajama hakkan. On tavapärane, et sel hetkel, kui pesumasinast esimese paari sokke kuivama olen pannud või toidu taldrikule serveerinud, avab ta silmad. Või, teisel juhul – kui on mõni hetk, kus igapäevakohustused on tehtud ja Aria tudub ning mul on see 2h endale võtta, siis ma kuidagi üldse ei taha ta juurest minema minna.

Muidugi on tegemist uue olukorraga ja ma alles harjun sellega ning võibolla ei olegi suurt lugu sellest, et suurem osa tähelepanust läheb praegu meie pisikesele ilmaimele, kuid ma siiski proovin end tasapisi mingeid toimetusi tegema suunata, mis minu enda pokaali täidavad. Lihtsad asjad, nagu peenra rohimine või magamistoaseina värvimine. Sest targad mehed ja naised on öelnud, et ka laste ja abikaasa kõrval pead ikka iseend esimeseks seadma.

Ja nagu ma eelmises postituses mainisin, siis Aria on tulnud mind õpetama ja täna ta õpetab mulle, kuidas ennast hinnata ning ennast pjedestaalil esimesele kohale seada. See on raske õppetund, aga ma proovin olla hea õpilane. Nii ma siis eile ja täna omaette, pintsel käes, mediteerisin. Ja olgugi, et ma veel päris hästi seda meditatsioonivärki lapse kõrval ei oska, sest kanaemana on kõrv koguaeg valmis iga pisematki käuksatust märkama, siis küllap ma ühel päeval selle oskuse selgeks saan.

Igaljuhul, põnev on see vanemaks olemine. Nii erinevatest külgedest põnev!”