VAU, KUI ÄGE! Kelly Sildarust valmis Barbie nukk

Foto: Karli Saul

Vigursuusatamise maailmameister Kelly Sildaru on esimene eestlane, kellest valmis Barbie nukk.

Kelly järgi valminud Barbie loodi ülemaailmse algatuse "Dream Gap" raames, mille Barbie-tootja Mattel on ellu kutsunud, et aidata positiivsete eeskujude kaudu suurendada tüdrukute eneseusku ja inspireerida neid suurelt unistama.

Kelly Sildaru Barbie
Kelly Sildaru Barbie / Foto: Karli Saul

2018. aastal algatatud globaalsesse projekti valitakse igal aastal erinevatelt erialadelt vaid loetud arv inspireerivaid naisi ja sel aastal osutus valituks Kelly Sildaru, keda Mattel tunnustab saavutuste eest spordis ning noortele tüdrukutele inspiratsiooniks ja eeskujuks olemise eest. Kelly oli Matteli ettepanekust positiivselt üllatunud ja tänulik: "Leian, et iga väike tüdruk võiks ja peaks unistama suurelt, sest unistused, mille taga on korralik ettevalmistus ja töö, suure tõenäosusega ka täituvad. Loodan, et oma nukuga innustan väikseid tüdrukuid tegelema rohkem spordi, eriti suusatamisega."

Kelly järgi valmistatud nukk on maailma ainueksemplar, ei ole müügiks ja on tehtud kingituseks Kellyle. Lisaks Kellyle on saanud oma nuku rulatšempion Sky Brown, tennisist Naomi Osaka, USA stsenarist, telerežissöör ja -produtsent Shonda Rhimes ning paljud teised maailmakuulsad eeskujud.

Vaata fotosid Kelly nuku esmaesitlusest restoranis Rudolf, kus kohtusid nii suured kui väikesed Kelly sõbrad.