10 asja, mida keegi ei saa sinult võtta

19 kommentaari
10 asja, mida keegi ei saa sinult võtta

On asju, mis ajapikku kaovad – tervis, vanus, sõnad ja õigused, kuid on hea teada, et on asju, mis ajapikku kusagile ei kao… .

On asju, mis ajapikku kaovad – tervis, vanus, sõnad ja õigused, kuid on hea teada, et on asju, mis ajapikku kusagile ei kao… .

 

Sinu unikaalsus. Iga inimene on eriline – nii ka sina! Kui sa arvad endast halvasti, siis ei näita see mitte sinu alandlikkust, vaid on märk hoopis enesehävitusest. Hinnates end ja oma unikaalsust, ei ole see mitte märk egoismist, vaid õnne ja edu eeldus. Sa pead teadma, et oled eriline, mitte selle pärast, mis sul olemas on või mida sa teed, vaid sellepärast, kes sa ise oled. Jah, sa küll muutud iga päevaga, kuid oled suurepärane igal ajal.

Sinu arvamus sinust endast. Me oleme kõik sündinud siia ilma selleks, et elada oma elu ja me ei saa kunagi õnnelikuks ega edukaks, kui elame enda elu asemel kellegi teise elu. Seepärast ära muretse liialt, kuidas läheb teistel sinu ümber, lõppude lõpuks on kõige olulisem ikka see, kuidas sul endal läheb.

Sinu intuitsioon. Kui sa mõtled nii, nagu kõik teised, siis ilmselt sa ei mõtlegi. Usalda oma intuitsiooni ja tee seda, mida ise vajalikuks pead. Ära iial alusta oma teekonda kedagi teist järgides. Igaühel on omad probleemid, võitlused ja unistused, kuhu nad pürgivad.

Sinu kirg. Kui kunagi on õige hetk teha seda, mis on sinu jaoks oluline, siis on see just nüüd! Leia midagi, mis on sinu suurimaks kireks, saa sellega üheks ning sinuga hakkab juhtuma suuri asju. Just tänu sinule endale. Ja isegi kui asjad ei lähe kohe nii, nagu sa oled lootnud, siis tead, et oled vähemalt õigel teel. Tegeledes asjadega, mida armastad, ei raiska sa kunagi aega, ükskõik kuidas see ka välja peaks kukkuma.

Sinu kindlus. Kui elu saadab sinu teele midagi, mida sa kardad, siis tea, et elu annab sulle seeläbi võimaluse kasvada tugevaks ja julgeks. Miski siin maailmas pole püsiv – ei meie probleemid, vead, ebaõnnestumised ega mured. Kui sihikindlalt edasi liikuda, siis jõuad lõpuks sinna, kuhu sa teel olid.

Sinu hoiak.  Asi, mida ei saa keegi sinult võtta, on see, kuidas sa reageerid sellele, mida teised sulle ütlevad või teevad. Sul on õigus alati valida ise, kuidas sa millelegi reageerid. Vali õnn ja positiivsus ning jaluta, naeratus suul, ära negatiivsete inimeste juurest.

Sinu võime jagada armastust ja headust. Väärtusi ei mõõdeta selles, mida sa kogud, vaid mida sa suudad kinkida. 99% asjadest, mida jagad, tulevad sinuni ka tagasi. Heategu võib olla naeratus; kõrv, mis kuulab; käsi, mis aitab. On palju heategusid, mis ei lähe meile sentigi maksma. Pea meeles, et kõikide eesmärkide ühine eesmärk on õnn ja olla õnnelik – kui soovid ise olla õnnelik, jaga armastust ja headust ka teistele.

Sinu lootus. Suurim lõhe inimeste ja nende unistuste vahel seisneb selles, et ei usuta, et unistus võib täituda. Lootus, see on vaikne hääl sinu sees, mis sosistab “võibolla”, samas kui kogu maailm kisendab “võimatu!”.

Sinu teadmised ja elukogemus. Sinu iseloom, teadmised ja tarkus kujunevad välja elu jooksul – nad tulevad koos kaotuste, õppetundide ja suurte triumfidega. Peale kahtlusi, küsimuste esitamisi ning tundmatusest. Sinu edu on loonud sinu mineviku vead. Sinu praegused kiidulood on sündinud sinu võitlustest. 

Sinu otsus elus edasi liikuda. Ära lase eelmistel suhetel ja minevikuvigadel oma elu rikkuda. Ära lase oma ellu kedagi ega midagi, kes sulle haiget teeb. Nii kaotad sa oma elust osakese, mis võrdub sellega, nagu laseksid sa oma õnnel libiseda musta auku. Õpi saadud õppetunnist, koge valu ning liigu edasi.

allikas: marcandangel.com

 

 

Triin Tisler