Appi, 13 ja reede! 8 põnevat fakti selle hirmutava kuupäeva kohta

Appi, 13 ja reede! 8 põnevat fakti selle hirmutava kuupäeva kohta

Kuidas sai alguse hirm sellise kuupäevakombinatsiooni ees nagu seda on 13 ja reede? Selgub, et kõige rohkem kardetakse seda päeva Inglismaal ning tegelikult on tegu levinud foobiaga, millel on väga pikk nimetus – paraskevidekatriaphobia. Allpool toome välja rea põnevaid fakte ja uskumusi reede ja numbri 13 kohta:

Kuidas sai alguse hirm sellise kuupäevakombinatsiooni ees nagu seda on 13 ja reede? Selgub, et kõige rohkem kardetakse seda päeva Inglismaal ning tegelikult on tegu levinud foobiaga, millel on väga pikk nimetus – paraskevidekatriaphobia.  

Allpool toome välja rea põnevaid fakte ja uskumusi reede ja numbri 13 kohta:

1. Paraskevidekatriaphobia – see pikk ja lohisev sõna pärineb kreekakeelsetest sõnadest reede – paraskevi ja number 13 – dekatria. Tegu on kahe hirmu kombinatsiooniga – hirm numbri 13 ees ning reedese päeva ees – jah, nii kummaline kui see ka ei tunduks, siis tõepoolest leidub inimesi, kes seda päeva kardavad.

2. Huvitav on fakt, et paljud hotellid jätavad tubadele numbrite panemisel selle hirmutava arvu hoopis välja. Maailmas leidub ka tänavaid, kus puudub maja numbriga 13.

3. Paljudes lennujaamades on puudu värav nr 13, paljudes lennukites 13. vahekäik.

4. Reedest päeva on peetud halvaendeliseks juba keskajast saadik.

5. Aadam ja Eeva sõid keelatud õuna reedesel päeval ning surid sama päeva pärastlõunal.

6. Reedel küünte või juuste lõikamine toob halba õnne.

7. Vormel 1 võidusõidusarjas ei kasutata numbrit 13 sõidukite tähistuses. Numbri kasutamine lõpetati pärast seda, kui avariides kaotasid elu kaks vormelijuhti — mõlemad istusid õnnetusehetkel auto nr 13 roolis.

8. Reedesel päeval ei tohiks alustada ühtegi uut projekti ega ettevõtmist – usutakse, et kui sa näiteks abiellud reedel või lähed reisile, siis see toob halba õnne.

Allikas: dailymail.co.uk