Astroloog Triin Tobberi oktoobrikuu tähespikker

Kui oled plaaninud oktoobrisse väikest stiilimuutust – võtta midagi ette oma juustega, uuendada garderoobi, katsetada uut kosmeetikut või iluprotseduuri, siis sellest mõttest oleks sul küll targem loobuda. See lihtsalt ei ole radikaalsemateks muudatusteks õige aeg – sa hakkad hiljem oma otsust kahetsema.

Kui oled plaaninud oktoobrisse väikest stiilimuutust – võtta midagi ette oma juustega, uuendada garderoobi, katsetada uut kosmeetikat või iluprotseduuri, siis sellest mõttest oleks sul küll targem loobuda. See lihtsalt ei ole radikaalsemateks muudatusteks õige aeg – sa hakkad hiljem oma otsust kahetsema.

Kõige selle põhjuseks on Veenus, mis alates 9. oktoobrist liigub meie planeedilt vaadatuna tagurpidi. Loomulikult ei hakka planeedid äkki oma liikumissuunda muutma ja edasi-tagasi siiberdama, kuid Maalt vaadatuna see lihtsalt tundub nõnda. Sellistel “tagurpidi perioodidel” on täheldatud, et Veenusega seotud asjad (ilu, kunst, armastus, suhted, rahaasjad, kinnisvara) ei taha kuidagi edeneda ja kui Veenus mõne aja pärast (enamasti järgmisel kuul) hakkab jälle õiges suunas liikuma, tunduvad tehtud otsused üsna tobedatena.
Näiteks kui sel ajal oma juuksevärvi vahetad või soengustiili muudad, siis suure tõenäosusega küsitakse sinult kahtleval ilmel “Ise tahtsidki nii või…?” Jah, tahtsid küll, aga hiljemalt “tagurpidi Veenuse” perioodi möödudes ei saa sa ise ka aru, mis sulle sisse läks. Sama ettevaatlik tuleks olla uue mööbli soetamise ja elamispinna ostmise või üürimisega. Kõikides rahalistes tehingutes pea meeles, et sa ei pruugi osata asjade tegelikku väärtust hinnata. Kõik, mis väliselt tundub uhke, särav ja kallihinnaline, osutub hiljem kas väga kasutuks, kehvakvaliteediliseks või sinule sobimatuks. Väga võimalik, et need püksid sinu kapis, mida sa kunagi jalga pole pannud ja mida ostes sa lootsid, et äkki kuu aja pärast, kui oled maha võtnud, siis kannad neid, on hangitud ühel sellisel päeval. Või siis kingad, mis sinu muude riietega kokku ei lähe, või see lamp, mida ei saa tagastada ega välja vahetada.
Nojah, küllap sa juba mõistad mind. Aga mida sa peaksid siis tegema? Kas käima ringi sörakil juustega, kõndima kaarega mööda kõikidest kauplustest ja vastama eitavalt peokutsetele (Veenus on seotud ka seltskondlike üritustega)? Ei, päris nii see asi nüüd ka ei ole. Loomulikult läheb elu edasi, loomulikult on vaja aeg-ajalt midagi uut osta, kosmeetiku juures käia jne. Kuid targem oleks piirduda harjumuspäraste protseduuridega, mitte stiilimuutust ette võtta.

Praegu on kasulik teha kõike sellist, mis on seotud tagasimineku või kordamisega – vaatad üle oma isikliku eelarve ja konto väljavõtte, muudad laenulepingut, pead üüri suhtes läbirääkimisi, lased vanu riideid ümber teha, võtad ette ekspeditsiooni antiigiäridesse, vanavara laadale või second hand kauplustesse. Kõik need tegevused on seotud millegi vana juurde tagasiminekuga. Muuseas poeomanike jaoks võib see olla vägagi edukas aeg – ladudest tuleks välja tuua kõik tolmukogujad, et need mõne Veenuse poolt hullutatud ostleja näol uue omaniku leiaksid. Ainult sel puhul ei tohiks olla tagastamisvõimalust… :)

Veenusest rääkides ei saa üle ega ümber selle mõjust suhetele. Ka siin oleks hea peatuda ja olukorda hinnata või siis ajas veidi tagasi minna – elu pakub selleks ka mitmeid võimalusi viies sind taas kokku vanade tuttavatega. Kui sa tahaksid endise sõbraga ära leppida või kelleltki andeks paluda, siis nüüd on selleks just õige aeg. Need, kes on eriti tundlikud “tagurpidi Veenuse” mõju suhtes, võivad tunda end kuidagi kurvameelse ja üksildasena (“Keegi mind ei armasta… niuts…”). See teeb neist inimestest ka vastuvõtlikumad leppimise suhtes.
Püsisuhete jaoks võib see olla omamoodi testperiood, sest armastust ei ole praegu väga kerge välja näidata ja kõik häiriv torkab rohkem silma. Sellised sügisesed tuuled ei tee hea ja kindla vundamendiga suhetele midagi, kuid juba lagunevad kooslused võib ta küll ümber lükata.
Huvitav on see, et kui olemasolevates suhetes märkad vigu väga kergesti, siis uute tutvuste puhul oled kui puuga pähe saanud. Kipud erinevaid märke valesti tõlgendama ja vääraid järeldusi tegema. Sul oleks nagu loor ees ja kui see novembri lõpus su silmilt langeb, ei suuda sa uskuda, et end sellise inimesega oled sidunud. Vaata ringi, aga ära seo end veel kindlalt kellegagi. Kui abiellumiseks sobivaid aegu valitakse, siis astroloogid üldjuhul seda perioodi ei soovita.

Kuna oktoobrikuus on Veenus Skorpioni sodiaagimärgis, siis võimendub paljudes inimestes armukadedus ja omamisinstinkt. Skorpionile meeldivad saladused ja küllap tekib kergemini ka salasuhteid. Eelpool nimetatud põhjustel pole neil suure tõenäosusega siiski pikka iga või on tegemist mõne ülessoojendatud vana suhtega. 
Kuigi Veenuse “tagurpidi periood” algab 9. oktoobril ja kestab 18. novembrini, võiks selle mõju tunda olla juba paaril eelneval päeval, kui Veenus hakkab kiirust maha võtma, et teises suunas liikuma hakata. Eriti tundlikud võivad nende Veenuse mõjude suhtes olla Sõnni või Kaalude tähemärgis sündinud ja need, kelle sünnipäev on oktoobri lõpus või novembri alguspäevil.

koostas Triin Tobber

 

Kui soovid rohkem teada astroloog Triin Tobberist, siis kliki SIIA. Kui soovid tellida erinevaid astroloogilist kaarte , siis kliki SIIA.