Ennetagem karjääridraamasid: avatud on Karjäärikiirabi

1 kommentaar
Ennetagem karjääridraamasid: avatud on Karjäärikiirabi

Teemanädala „Terve karjäär“  raames saab 26. märtsil Tallinnas testida oma karjääri seisukorda karjäärikiirabis. Nagu meditsiiniski ei tegeleta kiirabis ravimisega, vaid leevendamise ja/või diagnoosimisega ning vajadusel edasisuunamisega.

Teemanädala „Terve karjäär“  raames saab 26. märtsil Tallinnas testida oma karjääri seisukorda karjäärikiirabis. Nagu meditsiiniski ei tegeleta kiirabis ravimisega, vaid leevendamise ja/või diagnoosimisega ning vajadusel edasisuunamisega.

Karjäärikiirabi on inimesele  kõige olulisemate karjääriküsimuste tuvastamine, esialgse info andmine ning vajadusel edasisuunamine asjakohasele teenusele. 

Me oleme juba suure sammu edasi  astunud  terviseprobleemide ennetamise teel. Samasugust ennetamistaktikat saame kasutada ka oma karjääri puhul. Ei ole mõistlik  oodata, kuni su tervis üles ütleb, sest siis ei ole karjäärikiirabis enam midagi teha, tööandja närvid katkevad või majandussituatsioon asja paika paneb. Teades, kuhu ole

d teel, oled julgem tegema ise olulisi valikuid ja langetama otsuseid. Ja küsima  vajadusel ka abi. Karjäär kui elukestev areng erinevate elurollide kooskõlas puudutab igaüht. Ei ole olemas karjääriinimesi ja  “tavalisi inimesi”, karjäär on  meil kõigil. Kuidas me seda enese jaoks mõtestame, see on erinev.

Ka olulised  karjääriküsimused on väga erinevad sõltuvalt inimese vanusest, elusituatsioonist, julgusest. Need võivad puudutada enesetäiendamisvõimalusi või karjäärisuuna muutust, tööotsinguid  või motivatsioonikriisi. Pole harv ka vajadus süveneda põhjalikumalt iseenda olemusse, saada teadlikumaks enda võimetest ja annetest. Loomulikult leiab  iga inimene ka ise eeltoodud küsimustele vastused.  Karjäärinõustaja ei olegi tark mees taskus, kes ette ütleb, mida ja kuidas. Neutraalse partnerina oskab ta sind juhtida sinu enda lahendusteradadele. 

Julgustan igas eas inimesi avastama ja kasutama  karjäärinõustamist, et ennetada  tõsisemaid karjääridraamasid. Elus ei ole võimalik kõike ette planeerida, kuid oma elust ei ole mõtet teha ka loteriimängu. Tere tulemast!

LISAINFO:

Tallinnas ootab karjäärikiirabi külastajaid 26. märtsil kl 11.00 – 17.00 koos karjäärispetsialistide ja nõustajatega Rajaleidjast, Manpower OÜst, Töötukassast, Hariduse Tehnoloogia Sihtasutusest, Europassi Keskusest, Eesti Karjäärinõustajate Ühingust. Registreeruda pole vaja – tule kohale!

Inspireerivad ja praktilised loengud Tallinna karjääripäeval – registreerumine veel avatud

Mis on karjäär tänapäeval ja kuidas erinevad valdkonnaesindajad oma karjääri loonud on, sellest täpsemalt tule kuula Tallinna karjääripäeval, 26. märtsil Euroopa hotellis. Multitalent Hannes Võrno tutvustab oma nägemust karjäärist, Gunnar Toomemets Swedbankist räägib rikkusest ja kas see on rikastaja või rikkuja,  talentidest räägib Marje Josing, Konjuktuuriinstituudist ja 8-17ni palgatööst räägib Taivo Paju Director Meediast. Vaata programmi ja tule kohale tervekarjaar.kny.ee/programm/Tallinn

Vaata ka kus ja kunas saad minna karjäärikiirabisse teistes Eesti paikades:  http://tervekarjaar.kny.ee/programm

 

Küllike Oja

Karjäärinõustaja, “Terve karjäär” teemanädala peakorraldaja