Inna reegel: 4 trenni nädalas

Inna reegel: 4 trenni nädalas

Nonii, taaskord üks nädalake seljataga. See nädal on möödunud üsnagi rahulikult, olin tubli, jõudsin Arcticusse 4 korda. Ideaalis peaks see olema 5 korda nädalas, aga ma olen enese üle uhke, kui suudan lisaks tööle ja eraelule end  kasvõi 4 korda nädalas treeningsaali viia. Võib-olla on mõne jaoks 4 x nädalas trenni väike asi, minu jaoks jällegi suur asi.

Nonii, taaskord üks nädalake seljataga. See nädal on möödunud üsnagi rahulikult, olin tubli, jõudsin Arcticusse 4 korda. Ideaalis peaks see olema 5 korda nädalas, aga ma olen enese üle uhke, kui suudan lisaks tööle ja eraelule  end  kasvõi 4 korda nädalas treeningsaali viia. Võib-olla on mõne jaoks 4 x nädalas trenni väike asi, minu jaoks jällegi suur asi. Olen oma treeningkava tasapisi ka muutma hakanud. Sellised trennid nagu BodyBalance ja  vesiaeroobika  ning eratund Kaiuga on veel endiselt päevakorras, aga kõnd trenažööril on asendunud juba aktiivsema treeninguga. Võimalusel teen kõnni asemel ikka meeleldi Bodypump trenni või isegi BodyFit’i, olgugi et viimasega olen ma ikka endiselt hädas, nooooo ei tule need sammud mul veel välja. Järeldus: koordinatsioon nõrk, vajab harjutamist.

Septembrist on Arcticus päris palju uusi ja huvitavaid trenne juurde tulnud, proovisin isegi ühte neist ja selleks oli Arctic TBC. Päris huvitav trenn, mul oli tunne justkui oleksin läinud ajas tagasi kehalise kasvatuse tundi. Tõsiselt. Kükid, hüpped, palliga harjutused jne ja kõike seda järjepidevalt kiires  tempos, armu ei antud. Higi lahmas nii, et hiljem oleks võinud riietelt seda välja väänata. Igatahes vahva, mulle meeldib vaheldus, olen seda ka enne maininud. Ootan juba huviga, millal uued kavad treeningutesse tulevad, siis on jälle mida õppida ja harjutada.

Toidu poole pealt on ikka nii nagu ta on. Järgin ikka ja endiselt truult oma Role programmi. Vahepeal ikka tüütab ära küll, niii väga tahaks süüa sõbrannadega hea kohvitassi taga koogikest, või õhtul telekat vaadates topsist jäätist või lihtsalt süüa ilma midagi läbi mõtlemata ja etteplaneerimata, et lähed poodi ja võtad seda mida tahad. Jah, see oleks ju ääretult mugav ja ka rahakotile parim variant, võtad pakk viinereid ja sööd praekartulit ja jood piima kõrvale. Aga siis jällegi mõtled, et su keha ei ole ju ometigi prügikast. Nii nagu üks eelneva loo kommenteerija kirjutas, et ma vist väga vihkan oma keha, et end toidu poolest niimoodi piitsutan. Kas siis igasuguse jama sissesöömine ei ole keha vihkamine? Minu meelest inimene, kes sööb seda, mis iganes talle kätte juhtub, vihkab oma keha, mitte see kes mõtleb läbi mida ja kuidas ta sööb. Aga ma arvangi, et inimesed enne oma toidulauda vaatama ei hakkagi kui mõni tõsisem häda käes. Kas peaks oma keha viima viimse piirini, et siis alles mõista, et keha ei ole prügikast. Keha eest tuleb hoolt kanda ja toita teda sellega, mida ta vajab, siis teenib ta sind aastaid truult ja sõbralikult. Jah, selles, mis puudutab tervislikku toitumist, pole ma just mingi musternäide olnud, aga mul on hea meel, et ma olen jõudnud selleni nüüd, mitte siis kui on võib-olla mingi tõsisem haigus õla peale koputamas.

Aga jah, vahepeal on ikka väga raske. Mulle on meeldinud alati hea ja maitsev toit, värsked salatid, erinevate riikide rahvustoidud. Samuti meeldib mulle väga ise kodus süüa teha, tundide viisi midagi meisterdada, ikka midagi värsket ja eksootilist. Nüüd mõtlen küll, et kuidas ma teen ühte head pastat, kui sinna ei saa parmesani panna, rääkimata metsaseentest või kanalihast, kuna pastatooted sobivad kokku ainult köögi- ja juurviljadega. Eks vaatame, siiani pean veel vastu. Mul on hea meel, et kui Role programmiga saab 3 kuud täis, siis tehakse mulle uus test ja nagu olen aru saanud, siis mida aeg edasi, seda vähem jääb toiduaineid nö punasesse nimekirja. Ja Role konsultandi abil saab välja valida ka mulle sobivaima alkohoolse joogi. Oi, ma nii väga loodan, et see on vein. Issand, ma kõlan nagu väike alkohoolik, aga ma tegelikult naudin head ja kvaliteetset veini kas toidu kõrvale või heade sõprade seltsis. Vähemalt ei ole see siider või mõni muu magus ja läila jook, mis kubiseb keemiast ja kõigest muust tehislikust, mis mõnusa tselluliidi jalgadele voolib.

Kaalulangetajatele , kes ka võib-olla praegu üritavad kaalu langetada, tahtsin ka seda öelda, et kui te tahate kaalu langetada äädika abil, siis see kindlasti kohe ei toimi. Miks? Aga sellepärast, et alkohol ja äädikas suurendab seedetrakti seinte läbilaskvust, mille tõttu soovimatud toiduosakesed satuvad verre ja see ometigi ei tähenda ju head.
Mis siin ikka, ikka endiselt aktiivselt edasi.

Mõõdulindi tulemused:
Talje enne 88cm, nüüd  74 cm;
puusad enne 118- 119 cm, nüüd  110 cm:).