Kosmeetikatoodete elueast

Kas sa oled kunagi hakanud mõtlema, et äkki on su lemmiklauvärv juba nõnda kaua sinu ustav sõber olnud, et ta on vahepeal vanaks läinud ja ei kõlbagi enam kasutada? Kindlasti on kahju visata ära meiki, mis pole isegi veel lõpuni kasutatud, kuid tervislikel eesmärkidel peaks seda siiski tegema.

kadri@buduaar.eeKas sa oled kunagi hakanud mõtlema, et äkki on su lemmiklauvärv juba nõnda kaua sinu ustav sõber olnud, et ta on vahepeal vanaks läinud ja ei kõlbagi enam kasutada? Kindlasti on kahju visata ära meiki, mis pole isegi veel lõpuni kasutatud, kuid tervislikel eesmärkidel peaks seda siiski tegema.

Kosmeetikatoodete testimisel arvestatakse tavaliselt sellega, et nende eluiga on keskmiselt 1-3 aastat. Tegelikult on nii, et kosmeetikatoote iga võib saada läbi ammu enne seda kuupäeva, mis pakendile märgitud on. Sellepärast tuleb kosmeetikat alati hoolikalt ja õigetes tingimustes hoida. Kunagi ära jäta kosmeetikat lahtiselt vedelema. Alati pane kaaned ja korgid peale. Samuti hoia oma värve sahtlis või kapis, sest päikesevalgus teeb sellele halba. Kosmeetikatoodetega on põhimõtteliselt ju sama lugu nagu toiduga, me ei söö vanaks läinud asju, sest teame et see teeb meile halba. Samuti ei tohiks me kasutada vana kosmeetikat kuna see teeb halba meie nahale.

Kui kaua on kosmeetikatoodete eluiga?

â