Kuidas valida sobivat jumestuskreemi?

Enamik naisi kasutab igapäevaselt jumestuskreemi. See on näole jume andmiseks ja naha pisivigade peitmiseks ideaalne lahendus. Aga õige jumestuskreemi valimine polegi nii teab mis lihtne! Tavaliselt pole mingit kasu sellest, kui osta sama kreem, mis sõbrannal või kui tellida postimüügikataloogist…

Enamik naisi kasutab igapäevaselt jumestuskreemi. See on näole jume andmiseks ja naha pisivigade peitmiseks ideaalne lahendus. Aga õige jumestuskreemi valimine polegi nii teab mis lihtne! Tavaliselt pole mingit kasu sellest, kui osta sama kreem, mis sõbrannal või kui tellida postimüügikataloogist, olgugi, et valitu on nahatüübile vastav.

Jumestuskreemid jaotatakse katmistiheduse järgi nelja rühma:

1. Tugev kate – kompaktkreemid, mis annavad sametise ja mati läike. Nahal ühtlane ja püsib kaua.

2. Kerge (tihe) kate – kreemjad kuni vedelad katjad, iseäranis head kuivale nahale.

3. Kerge (keskmine) kate – vedel kreem, valgustpeegeldav, mistõttu maskeerib peenemaid kortse.

4. Läbipaistev-olematu kate – ei peida peaaegu midagi, seevastu paneb näo särama.

Jumestuskreemi  valimisel tuleks arvestada alljärgnevat.

1. Nahatüüp

Igale nahatüübile (kuiv, rasune, kombineeritud, normaalne, problemaatiline, tundlik, vananev) on olemas oma kreemid. Rasusele nahale sobib eelkõige õlivaba kreem, kuivale toitev ja niisutav, tundlikule aga allegiavaba jumestuskreem.

2. Millist katet tahetakse

Probleemsele nahale on vaja matti ja hästi katvat kreemi, meigivaba väljanägemise jaoks aga õhulist ja läbipaistvat.

3. Soovitav tulemus

 Kas soovitakse siidist, matti või hoopis säravat tulemust?

4. Jumestuskreemi tüüp

Probleemsele nahale sobivad hästi kreemipulgad, kuna nad on tiheda tekstuuriga ja katavad hästi, rasusele nahale sobivad kompakt-puuderkreemid, kuivale nahale kompakt kreem-puudrid, vedelad kreemid aga sobivad peaaegu igasugusele nahale.

5. Jumestuskreemi värv

Värv tuleb valida kaela nahatooni järgi. Seda saab kõige paremini teha, kui hõõruda natuke kreemi näo-kaela üleminekukohale ja siis päevavalguse käes vaadata – kui näha ei ole, peaks sobima. Oluline on siinkohal teada, et saadaval on nii külmad kui soojad toonid, mida tuleb siis endast lähtuvalt valida.

Head jumestuskreemi valimist!

 

Buduaar.ee arhiivist