Talvine nahahooldus

Pakaselise talve hakul ühendab miljoneid naisi
üks ja seesama painav küsimus- mis saab külma saabudes näonahast? Suvel pole sellega suuremat probleemi, päike paitab nahka soojalt ja annab sellele vitamiine, kuid talvel peame ise  aktiivselt nahahooldusse sekkuma.
Puhta naha aluseks on regulaarne hooldamine. Hommikul ja õhtul tuleks nägu puhastada esmalt puhastuspiimaga, seejärel näoveega ning siis nägu niisutada.

kadri@buduaar.ee

Pakaselise talve hakul ühendab miljoneid naisi
üks ja seesama painav küsimus- mis saab külma saabudes näonahast? Suvel pole sellega suuremat probleemi, päike paitab nahka soojalt ja annab sellele vitamiine, kuid talvel peame ise  aktiivselt nahahooldusse sekkuma.

Puhta naha aluseks on regulaarne hooldamine.  Hommikul ja õhtul tuleks nägu puhastada esmalt puhastuspiimaga, seejärel näoveega ning siis nägu niisutada. Kasutage soovitavalt alkoholivaba näovett. Alkoholi sisaldavad näoveed kuivatavad nahka ja muudavad selle vanemaks. Niisutav kreem aitab nahal taastada seda niiskust, mis puhastamise käigus nahalt eemaldati. Pange kreemi nahale siis kui see on veel niiske. Nii imendub kreem kiiremini ja tulemus on püsivam.

Talvel tuleks vältida antibakteriaalsete seepide kasutamist. Need kuivatavad nahka ning imevad endasse selle loomuliku niiskuse.
Silmaümbruse nahk on väga õrn ning seal puuduvad õli- ja rasunäärmed. Sellepärast on see kortsudele meelispaigaks. Et ennetada kortsude ilmumist silmade ümber, tuleb
kasutada õrna niisutavat kreemi. Kõrvataha tasub panna fakt, et naha liiga tihe puhastamine kurnab seda, tekitab kortse ning halvimal juhul allergilist reaktsiooni.

Ka talvel peate nahka kaitsma päikesekiirguse eest. Kõige tõsisemad päikesepõletus armid võivad tekkida mägedes suusatades. Lumi peegeldab päikesevalgust ning seega tuleb teil ennast kaitsta ka talvel. Valige olenevalt oma naha tundlikkuse tüübist sobiv päikese kaitse kreem.

Loomulikult ei tasu ära unustada huuli. Kasutage huulepalsamit või selle puudumisel on väga efektiivne vahend ka tavaline mesi. õrn kiht mett on raviva toimega ning seejuures odav abinõu. Mett võite määrida huultele ka ööseks. Hommikul ärkate meeldivalt pehmete huultega. õnneks on ka meil Eestis nüüd oma Body Shop kust kehasõbralikke huulepalsameid soodsalt osta. (Body Shop asub Kristiine keskuse teisel korrusel). Väga rahuldava tulemuse saate siis, kui leotate huuli soojas vees, seejärel hõõrute neid õrnalt hambaharjaga ning kannate peale õhukese kihi mett. Huuled näevad märksa lopsakamad ja hollivuudilikumad välja! Kollageeni süstid kahvatuvad selliste kodumaiste vahenditega saavutatud huulte kõrval.

ärge võtke pikki kuumasid du