Keskkonnasäästlik juuksehooldus Katrin Kruusmalt

Buduaar ja juuksed.ee uurisid tippjuuksur Katrin Kruusmalt tuleva kevade soengumoe kohta. Katrin Kruusmad tunneme kui tippjuuksurit, kellel töökogemust juba enam kui tosina aasta jagu. Nimelt on ta rohkem kui 14 aastat soovijatele erinevaid soenguid meisterdanud.

Buduaar ja juuksed.ee uurisid tippjuuksur Katrin Kruusmalt juuksehooldusvahendite ja tuleva kevade soengumoe kohta. Katrin Kruusmad tunneme kui tippjuuksurit, kellel töökogemust juba enam kui tosina aasta jagu. Nimelt on ta alates 1991. aastast juuksurina töötanud ja soovijatele erinevaid soenguid meisterdanud. Lisaks on ta oma töös ära proovinud pea kõigi juuksehooldusvahendite kaubärgid, mis meie turul kättesaadavad.

"Moes on eelkõige nagu alati terved juuksed!" alustab profijuuksur Katrin ning lisab: "Võite julgelt kanda klassikalisi soenguid, mis on tehtud suurte rullidega. Pidulikel puhkudel soovitan lasta teha lihtsad nn banaanisoengud. Kõigile teadmiseks, et comebacki on tegemas 80. aastate erksad ja sünteetilised värvitoonid.

Oma töös on Katrin ära proovinud pea kõigi juuksehooldusvahendite kaubärgid, mis turul kättesaadavad. Tema lemmikuks on saanud Davinesi tooted. Davinesi teeb eriliseks see, et kogu nende kontseptsioon on seotud looduse ja keskkonnaga. Toodete koostises kasutatakse toimeainena valdavalt naturaalseid õlisid, ekstrakte, proteiine ning ensüüme.

Tasub ka teada, et Davinesi kosmeetikakontsern on ainus, kes on liitunud organisatsiooniga Liftgate, millega koostöös istutatakse Lõuna-Ameerikas ning Itaalias igal aastal enam kui 300 000m² metsa, seeläbi tugevalt keskkonna säästmisele panustades. "Seega on ka Eesti juuksuritel võimalus anda oma panus planeedi Maa säilitamiseks." räägib Katrin. Isegi tootmisprotsessis kasutatakse taastuvenergiat ning kõik tooted on pakendatud klaasist pakendisse või toiduainetööstuses kasutatavasse plastmassi. "Seega ei maksa peale kasutamist pakendit minema visata, võite seda uuesti kasutada toiduainete hoidmiseks või siis isegi lillepotina" naerab tippjuuksur.

Kui rääkida toodete kvaliteedist lähemalt, siis üldjuhul näeb nende kasutamisel tulemust üsna kiiresti, kuna Davinesil on küllalt intensiivsed hooldus- ja raviomadused.


Salongitoodetes
on võrreldes poes müüdavate šampoonide, palsamitega minimaalne kogus seebiaineid ja rohkem kasulikke aineid. Näiteks on salongitoodetes 70% kasulikke aineid ja 30% vett, poetoodetel on need näitajad üldjuhul vastupidised. Seebiained ongi juustele kõige kahjulikumad sest kuivatavad juukseid. Kuna salongitoodetes on seebiaineid vähe, on neil ka vähene vahutuvus. Katrin hoiatab: "Nii pesemise kui viimistlemise puhul peaks silmas pidama, et kasutatava vahendi kogused oleksid väikesed, tihti doseeritakse üle ja seepärast ei olda ka tulemusega rahul."

Kui valid endale sobivat toodet, pea silmas, et need oleksid pärit ühest sarjast! Siia juurde jagab Katrin erinevaid soovitusi: "Davinesi tooteid kasutades soovitan tihti näiteks kõõma puhul pesta kõigepealt kõõmašampooniga peanahka (mitte juukseid kogupikkuses) ning seejärel juukseid juuksetüübi järgi valitud šampooniga ja lõpuks kindlasti kasutada palsamit." Katrin rõhutab:"Oluline on siinkohal kindlasti professionaali soovitus, sest inimene ise ei pruugi aru saada, kas on tegemist kõõma või nahakestendusega. Nii, et kui klient vajab ravitoodet, peaks ta pöörduma salongi!"

Soengu viimistluseks soovitab tippjuuksur Proteine Sculpting Lotioni sest see ravib ja kaitseb kuumuse eest ning annab kohevuse. Teisena võiks kasutada Defining Dropsi, mida tuleks kanda niisketele juustele otsast lõpuni, see aitab parandada juuste kammitavust ning takistab otste lõhenemist.

Paljud tooted teevad juuksed "mustaks", kuid Davinesi puhul pole seda mõtet karta sest tooted on kerged ning kui kanda neid juustele minimaalses koguses, saab hästi hakkama.

Inimene, kes kasutab palju tugevaid viimistlusvahendeid, võiks kasutada Davinesi Essential sarja sügavpuhastavat šampooni, mis eemaldab ilusti ainult viimistlusvahendi, mitte värvi. Šampooni võib kasutada kasvõi iga päev ilma, et see juukseid rikuks.

Kuna meil on ilmad veel külmad
ja talv pole läbi ning kanname mütsi või kapuutsi, siis oleme tihtipeale hädas staatilise elektriga. Sellisel puhul soovitab Katrin kasutada Essential sarja Nounou maski.


Katrin
paneb südamele kõigile spa- ning basseinimõnude nautijatele, et peale ujumist tuleb juuksed korralikult kuivatada, muidu niiskena külma kätte minnes lõhenevad juukseotsad väga kergesti.

Kõigile, kes kodudes oma juukseid värvivad, ütleb Katrin: "Lõpuks võin juuksurina oma klientidele öelda, et võite julgelt oma juukseid kodus toonida ja seda ilma neid kahjustamata. Selleks on Davinesil sari nimega Alchemic.

Alchemic sarjal
on mitmeid erinevaid toone, mis sobivad ka oma loomulikule värvile läike või erksuse andmiseks. Toone on lubatud ka omavahel segada ning see kulub juustelt paari korra pesemisega.

"Kui blondide juuste omanik soovib vaheldust, soovitan võtta Alchemicu sarjast Chocoladi šampooni, mis aitab juuksed toonimiseks ette valmistada", lisab Katrin. Ta lisab: "lisaks läikele tuleb tõmmata värvipintsliga pähe Chocolate palsamit, mida hoida toonimuutmiseks 30 minutit. Kuna tooted sisaldavad piimaproteiine, ravivad need juukseid ja säilitavad hästi värvi ning ei jäta jääkpigmenti."

Paljud blondid armastavad nn lillasid šampoone, et neutraliseerida juustesse jäänud kollakat tooni. Selleks on soovitatav kasutada Alchemic sarja Silver šampooni ja palsamit. Erinevalt paljudest teistest toodetest ei kuivata toonivad tooted juukseid, pigem ravivad ja toon jääb ühtlane.

Veel infot Davines toodete kohta: www.juuksed.ee

 

Katrin Kruusma Stuudio asub aadressil Aia tn. 10, Tallinn

Tel: 64 64 564