Kui beebijuuksed turritavad

Kes meist ei teaks "beebijuuste" rõõmu ja muret. Ühest küljest igati hea uudis, et juuksed kasvavad ja soeng muutub kohevamaks. Teisalt aga, kui väike juustepere naljakalt turritama hakkab, võib juuste soengusse sättimine olla paras peavalu. Juuksur Kristel Tippel Elisabethi ilusalongist annab nõu, kuidas nn beebijuukseid ohjeldada.

Kes meist ei teaks "beebijuuste" rõõmu ja muret. Ühest küljest igati hea uudis, et juuksed kasvavad ja soeng muutub kohevamaks. Teisalt aga, kui väike juustepere naljakalt turritama hakkab, võib juuste soengusse sättimine olla paras peavalu. Juuksur Kristel Tippel Elisabethi ilusalongist annab nõu, kuidas beebijuukseid ohjata.

Nn. beebijuuksed on noored juuksed, mis ilmuvad nähtavale siis, kui juukseid on mingi etapil palju välja langenud ning nüüd on uued juuksed vohama hakanud. See toimub enamjaolt kevadel või sügisel ja siis, kui naise kehas toimuvad hormonaalsed muudatused seoses rasedusega ja/või rinnaga toitmisega.

Esiteks soovitan pesta juukseid silendava šampooniga ja kasutada seejärel silendavat palsamit. See muudab juuksed natuke raskemaks ja teeb juuksepinna siledamaks, sobides väga hästi ka lokkis juustele.

Juukseid võib kuivatada fööniga või lasta kuivada loomulikult. Proovida võib kuivatamisel ka väikseid juukseid alla siluda, kuid üldjuhul jäävad need siiski jonnakalt turritama.

Kui juus ei tundu piisavalt sile, võiks kasutada tugevat juuksevaha, mida pannakse veidi ühele käele, seejärel hõõrutakse vaha kätel laiali ning silutakse juustele. Kui vaha pole käepärast võib kasutada ka juukselakki.

Juhul, kui "beebijuuksed" siiski turritama jäävad, soovitan kanda trendikaid peavõrusid või juukserätikuid.

/Kristel Tippel/