Kuidas pesta juukseid nii, et need jääksid kohevad ja läikivad

Vähesed teavad seda, kuidas pesta juukseid nii, et nende olukord paraneks märgatavalt. Alati, kui juuksuri juurest tulla, püsib kaunis soeng märksa kaunim ja kohevam. See tuleneb sellest, et juuksur teab, kuidas õigesti juukseid pesta. Paar head nippi ja juuksed muutuvad märgadavalt kaunimaks. /Tekst: Mari Ojasaar/

Vähesed teavad seda, kuidas pesta juukseid nii, et nende olukord paraneks märgatavalt. Alati, kui juuksuri juurest tulla, püsib kaunis soeng märksa kaunim ja kohevam. See tuleneb sellest, et juuksur teab, kuidas õigesti juukseid pesta. Paar head nippi ja juuksed muutuvad märgatavalt kaunimaks.

Pese juukseid

Paljudel on mureks see, et juuksed muutuvad rasuseks liiga kiiresti, mis omakorda paneb juukseid iga päev pesema. Kui just igapäevane treening peanahka mustaks ei tee ja juukseid õnnetult vastu peanahka ei suru, siis pole igapäevane juuksepesu õigustatud. Juuksed muutuvad kiiresti rasuseks siis, kui neid üle toita või kui pesuvahendid jäävad juustesse pesu käigus. Siiski, hoolimata sellest, et liiga tihe pesu juustele head ei tee, on juuste seisukorrale kindlasti parem puhas juus, kui see, et hoida 2-3 päeva juuksed patsis, et juuksuri nõuannet järgides pesu liiga tihedalt ei korduks.

Õige pesu

Juuste pesu puhul on oluline see, et enne shampooni peale kandmist kindlasti juuksed korralikult märjaks teha. Kuna juus on nagu käsn, mis suudab imeda endasse vett, siis on oluline see, et juus oleks pesu ajal vett täis imatud ning shampoon peseks eelkõige peanahka, mitte ei imenduks juustesse. Shampooni peale kandmine pesu käigus on samuti oluline. Kuna shampoon on justkui konsentraat, mida tuleb veega lahjendada, siis pesu käigus pähe valatud shampoon on sama, mis koogi taigna sisse ühte kohta siirupit valada. Selleks, et shampooni lahjendada, tuleb see eelnevalt peopesale valada, see käel laiali ajada ja alles siis juustesse ühtlaselt hajutada. Ning meeles tuleks pidada, et eelkõige toimuks siiski peanaha pesu. Kui juuksed tunduvad endiselt rasused, siis tuleb shampoon korralikult maha loputada ja uuesti pesu alsutada shampooni lisamisega. Peale pesu tuleb kindlasti väga korralikult juuksed puhtaks loputada, nii et juustes on tunda ainult vett ja shampoonist pole jälgegi.

Hooldus

Põhjus, miks juuksed kiiresti rasuseks muutuvad on ka selles, et suure hoolitsemisega toidame me oma juukseid üle. Palsami juustesse kandmise juures on oluline jällegi see märkus, et juus on justkui käsn, mis imab, kui shampooni puhul ei olnud soov, et juus täituks pesuvahendiga, siis palsami ja maski puhul on just vajalik see, et juus imaks hooldusvahendi endale ja ammutaks sellest elujõudu. Palsamit kantakse juustesse siis, kui need on poolkuivad, vääna vesi juustest välja ja võimalusel kuivata rätikuga õrnalt. Kanna väike kogus hooldusvahendit peopesale, hõõru käel laiali ning kanna juustesse. Ära kanna juuste juure lähedale hooldusvahendeid, see soodustab juuste kiiresti rasuseks muutumist.

Hooldusvahendeid tuleb hoida peas vastavalt juhendile. Kui on kirjutatud 3 minutit peas hoida, siis vähema ajaga ei jõua vahendi toimeained tööle hakata ning mõju jääb väheseks. Samuti, kui hoida vahendit kauem peas, siis tihtilugu sellest lisakasu ei ole. Siiski on ka selliseid tooteid, mille mõju paraneb, kui seda kauem juustes hoida. Võimalusel seo rätik pähe ja hoia juuksed soojas, ajal kui mask peas on.

Kindlasti lõpeb juustepesu väga korraliku loputusega. Ei ole mõtet palsami jääke pähe jätta, et juuksed tunduksid pehmemad ja kamm käiks hästi läbi. Kehvalt loputatud pea muutub kiiresti mustaks.

Ülehooldamine ei tule juustele kasuks. Kui kasutada maski iga pesukorra lõpus palsami näol, siis nädal või paar võivad juuksed korraga kaunilt särada, kuid mõne aja pärast muutuvad need ilmetuks ja kurnatuks, kuna on ületoidetud.

Vesi

Nii nagu nahale ja kehale, nii ka juustele on oluline see, kas vesi on kare või pehme. See varieerub palju erineva elukoha järgi. Näiteks kurdavad mõned selle üle, et juuksuris kaunis värvitoon muutub koduse paari pesu järel hoopiski kollakaks või värv muutub palju, ent sama toon püsib teisel inimesel kaunis ja särav märksa kauem. Kare vesi ei mõju juustele hästi. Kui siiski kodus vesi on kare, siis nipp, mis juustele elujõudu lisab on see, et juukseid loputada pudeliveega.

Korraliku juuksepesu soovitusi on väga kerge ja lihtne järgida. Kui kord sedasi juukseid pesema hakata, siis muutuvad need peagi kohevamaks ja kaunimaks ning nende sära tänab sind väikese pühenduse eest.

 

/Tekst: Mari Ojasaar/