Õnnetu lugu: vanaema kakao põhjustas lastele raske mürgituse

Õnnetu lugu: vanaema kakao põhjustas lastele raske mürgituse

Mis võiks olla veel parem kui armsa vanaema tehtud kuum šokolaadijook? Kui aga juhtub nii, et kakao, mida vanaema serveerib, pärineb aastast 1990, võib asi üsnagi halvasti lõppeda … See sündmus leidis aset paar kuud tagasi Itaalias! Mrs Rosetta, kes on 77aastane, pakkus külla tulnud lapselastele ja nende sõpradele kakaod, mille ta oli ostnud 1980ndatel aastatel ja mis oli aastakümneteks kappi seisma jäänud. 

Mis võiks olla veel parem kui armsa vanaema tehtud kuum šokolaadijook? Kui aga juhtub nii, et kakao, mida vanaema serveerib, pärineb aastast 1990, võib asi üsnagi halvasti lõppeda …

See sündmus leidis aset paar kuud tagasi Itaalias! Mrs Rosetta, kes on 77aastane, pakkus külla tulnud lapselastele ja nende sõpradele kakaod, mille ta oli ostnud 1980ndatel aastatel ja mis oli aastakümneteks kappi seisma jäänud. 

Mrs Rosetta tahtis oma lapselapsi üllatada ning kui nad külla tulid, leidis ta kapinurgast kakaopakikesed, millest ta nii endale kui ka oma lapselastele piimavahused kakaod valmistas. Muidugi ei vaadanud ta pulbri säilivuskuupäeva ning mõni aeg pärast kakao joomist hakkas kõigil halb ja neile tuli kiirabi kutsuda. Õnneks ei lõppenud juhtum väga traagiliselt, ent lapsed pidid siiski lausa kolm nädalat haiglas veetma. Vanaema sai haiglast üsnagi kiirelt koju ning tema tervisele kakao nii traagiliselt ei mõjunud. Lapsed kannatasid tõsise kõhulahtisuse all.

Hiljem selgus, et nende kakaopakikeste säilivuskuupäev oli 5. juuni 1990. aasta! 

Meedia väitel kaalutakse vanaemale süüdistuse esitamist, kuid arvestades seda, et ta ei teinud seda tahtlikult, võib loota, et seda siiski ei tehta. 

Siit aga kasulik meeldetuletus – isegi kakao võib halvaks minna ning selle joomine võib tõsiseid tervisehädasid põhjustada!

Allikas: thestir.cafemom.com