ühepoolne armumine

Te kohtusite mingil koosviibimisel ja saite kohe algusest peale hästi omavahel läbi. Teie vahel tekkis mingi nähtamatu side, te mõistate üksteist hästi. Tal on palju rääkida ja sulle meeldib kuulata. Sa naudid tema tundma õppimist. Kuid ühel õhtul tuleb ta lagedale avaldusega, et on sinusse salaja armunud. Olenevalt, kas sul polnud sellest õrna aimugi või sa juba kahtlustasid seda ette, kui tunded on vaid ühepoolsed, ei lahene olukord mitte mingil juhul lihtsalt.

liisi@buduaar.ee


Te kohtusite mingil koosviibimisel ja saite kohe algusest peale hästi omavahel läbi. Teie vahel tekkis mingi nähtamatu side, te mõistate üksteist hästi. Tal on palju rääkida ja sulle meeldib kuulata. Sa naudid tema tundma õppimist.


Kuid ühel õhtul tuleb ta lagedale avaldusega, et on sinusse salaja armunud. Olenevalt, kas sul polnud sellest õrna aimugi või sa juba kahtlustasid seda ette, kui tunded on vaid ühepoolsed, ei lahene olukord mitte mingil juhul lihtsalt. Kuidas talle öelda, et tahad ka edaspidi ainult sõbrad olla ilma, et ta saaks haiget? Ning nüüd, kus armumine on avalikult laual, kas teie endise platoonilise sõpruse jätkumine on üldse võimalik?


Kui näiteks ise ka alguses selle peale ära ehmatad ja mingi süütu valega lagedale tuled, võib sellest hiljem paksu pahandust tulla. Näiteks kui ütled, et oled meelitatud kuid ei ole hetkel valmis uut suhet looma. See võib talle jätta mulje nagu ta peaks sind ootama. Sina aga unustad öeldud sõnad ja lood suhte mingi aja pärast kellegi teisega. Temale teeb see omakorda haiget, sest oli siiani sinu suhtes lootusi hellitanud.
Selle pärast on parem kohe tõde tunnistada. Taktitundeliselt, kuid ausalt öelda, et sulle meeldib teie sõprus ja sa ei näe, et sellest võiks iial midagi rohkemat kasvada. Arvatavasti haavab see tema eneseuhkust ja teeb muidu ka haiget. Võibolla on parem, kui te paar nädalat ei kohtuks üldse. Kui aeg on oma töö teinud, on väga võimalik et võite jätkata sealt, kust alguses pooleli jäi – sõpradena. Ei ole üldse kindel, et kõik on tema avaldusega kadunud.


ükskõik kuidas olukorda lahendada, ühepoolne armumine on igal juhul keeruline ja ettearvamatu. Ei ole mingeid kindlaid ettekirjutusi, kuidas seda edukalt käsitleda. Väärikas otsusekindlus, enesevalitsus ja diplomaatiline ausus – neid omadusi järgides saab kõige tõenäolisemalt südame murdumist ja piinlikust vältida. Ka ütlus â