Karin: mõelda vaid, sisuliselt ühe viieliitrise veekanistri võrra olen ma kergem

Karin: mõelda vaid, sisuliselt ühe viieliitrise veekanistri võrra olen ma kergem

Leidsin Internetis surfates väga huvitava aforismi, mis hakkas mulle meeldima: life isn’t about waiting storm to pass, it’s about learning to dance in the rain. Ehk lühemalt – läbi raskuste tähtede poole. Enda vihma, tantsu, päikest ja tähti, mis mind viimasel ajal saatnud on, ma Teiega jagada tahangi. Mõelda vaid, sisuliselt ühe viieliitrise veekanistri võrra olen ma kergem! Nii kummaline on mõelda, et veel kaks kuud tagasi oli see raskus kõik minu küljes. Ning ma pidin seda päevast-päeva endaga kaasas kandma ja riietesse mahutama.  

Leidsin Internetis surfates väga huvitava aforismi, mis hakkas mulle meeldima: life isn’t about waiting storm to pass, it’s about learning to dance in the rain. Ehk lühemalt – läbi raskuste tähtede poole. Enda vihma, tantsu, päikest ja tähti, mis mind viimasel ajal saatnud on, ma Teiega jagada tahangi.

Uh, ma ei teagi kohe, kust pihta hakata, sündmusi on olnud palju. Nii paremaid kui vähem paremaid. Esiteks, mida Te kõik ootate, kas ma suutsin saavutada enda eesmärgi – langetada 23. oktoobriks 5,4 kg? Siis seda ei juhtunud, puudu jäi 500 g. Ja muidugi, ma ei tea, kas keegi märkas seda, et enda eelmises blogis läks mul see eesmärk võrreldes algsega sassi. Nimelt eelmises blogis sai 5,4-st kg ühtäkki 5,7 kg  Kuid mul on algusest peale olnud eesmärk, et iga kuu võtta alla 2,7 kg. Seega siis räägime ikkagi 5,4 kg.

Kuid mõelda vaid, sisuliselt ühe viieliitrise veekanistri võrra olen ma kergem! Nii kummaline on mõelda, et veel kaks kuud tagasi oli see raskus kõik minu küljes. Ning ma pidin seda päevast-päeva endaga kaasas kandma ja riietesse mahutama.

Teiseks uudiseks on see, et külastan pimedatel sügisõhtutel Ultratone hubast kesklinnasalongi hotell Euroopas. Esimesel korral täitsin terviseankeedi ning konsultatsiooni käigus otsustasime, et keskendume kõhu piirkonnale, sest see on minu jaoks kõige probleemsem, aga ka tuharatele. Sain teada, et mul alaselg on nõgus ja see viitab ka sellele, et kõhu- ja tuharalihased on nõrgad, selle tagajärjel on vaagen liikunud ette ja lihastasakaal on paigast ära. Ultratone terapeut selgitas ka, et Ultratone protseduurid on väga head just probleemsete kehapiirkondade mõjutamiseks, mida ainult trenni ja dieediga on raske vormi saada, ning ka nõrkade lihaste intensiivseks treeninguks (30min jooksul töötab lihas üle 400 korra). Samuti soovitas ta mul kindlasti teha kilpnäärme analüüsid, sest kui peaks tegemist olema hormonaalse probleemiga, siis on vaja see raviga kontrolli alla saada ning alles siis on ka protseduuridest tõeliselt kasu. Samuti saaksin mina teada, kas mu ülekaal on põhjustatud tervisehädast või ikkagi elustiilist. 

Ultratone protseduuril tehakse mulle kõigepealt ultraheli, et lagundada rasvarakke ning parandada nahastruktuuri. Terapeudi kinnitusel on tervislik kaalulangus 0,5-1 kg nädalas just seetõttu, et siis ei jää nahk ka suureks (seda aitab vältida ka ultraheli). Sellele järgneb biostimulatsioon, mis seisneb elektroodide kinnitamisest kehale: tuharatele, jalgadele ja kõhule. Alguses oli see üsna võõras tunne, täpselt nii, nagu keegi oleks ajanud mulle 100 mesilast kallale. Küll on kõdi, siis aga torgib keegi, siis suriseb jne. Aga sellega harjub ruttu ning see on nii mõnus. Biostimulatsioonil on erinevaid faase tervelt 44, näiteks lümfi, salenemise ja kaalukaotuse või hoopis rasvarakkude lagundamise jpms. Nende käigus nii-öelda võetakse läbi kõik, ehk siis lümfid, lihased, rasvarakud, nahakoed jne, kuid olenevalt valitud Ultratone programmist siis keskendutakse mingile kindlale faasile rohkem. 

Peale Ultratone’i olen loomulikult käinud ka Meritoni Spordiklubis, kus olen lisaks vesiaeroobika trennidele teinud ka jõusaalis erinevate masinate ja kangidega. Väga võõras oli alguses vormis ja lihastes inimeste vahel endale meelepärased masinad leida ning nendel harjutusi teha. Või siis hantlitega peegli ees „vehkida“. Aga kui esimene kord möödas oli, siis sisimas naersin, et küll ma olin alguses rumal, sest teistel inimestel on muud ka teha, kui mind seal vaadata ja naerda, et algaja vms. 

Kolmandaks ning oluliseks uudiseks on see, et kuna Ultratone terapeut soovitas mul teha kilpnäärme uuringu, siis otsustasin seada sammud esmalt perearsti juurde, et veenduda, et mulle seda uuringut pole juba tehtud. Paraku ei olnud, kuid ta andis mulle siiski saatekirja endokrinoloogi juurde, et selle uuringu võiks ära teha küll. Samas mainis perearst, et ta leiab, et minu puhul ei ole viga mitte kilpnäärmes (kuid ega enne analüüsi tulemusi ei tea ju midagi kindlalt), vaid hoopis hormoonides. Et need on enda normaalsest toimimisest paigast ära, mistõttu on organismis kõik pahupidi ning see pärsib ka kaalu langemist. Seega lisaks endokrinoloogile võtan teekonna ette ka naistearsti juurde. On suur tõenäosus, et lähiajal saan teada arstide käest diagnoosi ning ravi, mis aitaks kaasa sellele, et kaal hakkaks ilusasti liikuma.

Lisaks mahutasin enda ajakavasse ka nädalavahetusel poodlemise ning oi, küll oli tahtmine proovida seda ja teist. Kuid ma surusin need tunded endas alla ning sisendasin endale, et minu eesmärk on kaalu alandamine, seega praegu ostetavad riided on varsti suured. Ning nagunii seisavad mul riidepuudel ja sahtlites väikesed riided, mis ootavad, et ma neid varsti nende kohtadelt liigutaksin. Aga ikka kripeldab sees üks asi ja teine asi, mida oleksin tahtnud. Praegu ma tunnen küll, et keelatud vili on see kõige magusam. Ma ei saa öelda, et mulle oleks ükski asi olnud seal poes keelatud, kuid magusad nad tundusid küll ja tunduvad praeguseni.

Mis on eriti kihvt, siis minu tegemistel hoiavad silma peal paljud tuttavad, kellelt olen saanud tagasisidet. Nad pidevalt küsivad, et kuidas mul läheb, hoiavad pöialt ning innustavad, et ma suudan seda, -32 kg on aasta pärast kadunud. Kuid eriti armas oli see, kui mulle öeldi, et mu keskkoht on tõesti väiksemaks jäänud. Minu jaoks tuli see tähelepanek kui välk selgest taevast ning jäin tükiks ajaks sõnatuks. Samas mõtlesin, et seega on juba märgata, et sentimeetreid on kehalt kadunud. Samuti tahan mainida seda, et selleks komplimendi tegijaks oli inimene, kellega puutun väga tihti kokku. Tavaliselt märkavad muutusi ju paremini just need, kellega pole pikka aega suhelnud, kuid seekord oli asi vastupidi.

Kohtume juba varsti Buduaaris! 

 

Kaal:

Kaal alguses 28.08.2012: 112,2 kg

Kaal 14.10.2012: 108,4 kg

Kaal 24.10.2012: 107,3 kg

Tulemus võrreldes 14.10.2012: -1,1 kg

Tulemus võrreldes algusega: -4,9 kg

 

Karin

 

www.meritonsport.ee