Ebameeldiv töökoht rikub tervist!

3 kommentaari
Ebameeldiv töökoht rikub tervist!

Kas sa teadsid, et mittemeeldiv töökoht pole lihtsalt tüütu, vaid võib su tervise hävitada? 

Kas sa teadsid, et mittemeeldiv töökoht pole lihtsalt tüütu, vaid võib su tervise hävitada? 

Ametikoha vihkamine põhjustab kaalutõusu
Kui sulle oma töökoht ei meeldi ja näed kaalul muudkui kerkivat numbrit, on need kaks üsna tõenäoliselt omavahel seotud. Rahuldust mittepakkuv töökoht röövib sinult kordades rohkem kui rahuldav, ja see omakorda põhjustab söömasööste. Sest olgem ausad, mis lohutaks pärast pikka nõmedat tööpäeva paremini kui üks rammus suutäis? 

Pikaaegne ametialane rahulolematus mõjutab immuunsüsteemi
Siiani arvati, et tööalane stress tuleneb suurest koormusest või pikkadest tööpäevadest, kuid nüüd on hakatud seda seisukohta ümber hindama. Nimelt levib arvamus, et tööstress tekib pigem sellest, kui me ei tunne end oma ametikohal hästi, kui meil seostuvad sellega pigem negatiivsed tunded. Selline pikaajaline püsiv stress kahjustab aga tugevalt meie immuunsüsteemi ja suurendab depressiooni tekkimise tõenäosust.

Viha töökoha vastu võib hävitada suhte
Üks põhilisi probleeme ebameeldiva ametikoha juures on see, et need tunded ei kao tööpäeva lõppedes. Enamik meist toob stressi ja frustratsiooni koju kaasa ja maandab ennast lähedaste peal.
Ühest uuringust selgus, et töökohaga rahulolematutel inimestel on vähem rahuldust pakkuv seks ja rohkem suhteprobleeme. See aga mõjutab omakorda otseselt meie üldist tervist: teine uuring näitas, et mehed, kel on oma teise poolega stabiilselt hea läbisaamine, elavad umbes kuus aastat kauem kui mehed üldiselt.

Ametialane rahulolematus mõjutab su ööund
Me kõik teame, et regulaarne kvaliteetne ööuni teeb tervisega imesid. Töökohaga rahulolematutel inimestel on aga tihti raske uinuda ja pikalt järjest magada. Kui oled üks neist, siis tead ju seda tunnet hästi: vedeled voodis, vahid lage ja uni ei tule ega tule. Kuuled kella tiksumist ja mõtled eesseisvale vastikule tööpäevale. See mõjub tervisele laastavalt.

Suureneb tõsiste haiguste esinemise tõenäosus
Rahulolematus töökohal on otseses seoses raskete haiguste esinemise tõenäosusega. USAs viidi 20 000 meditsiiniõe hulgas läbi uuring, millest selgus, et need õed, kes ei olnud oma töökohaga rahul, jäid suurema tõenäosusega rasketelt ravitavatesse pikaajalistesse haigustesse.

Kui sa oma töökohaga rahul ei ole, tuleb midagi ette võtta. Tuleb kas välja mõelda, kuidas praeguses kohas tingimusi parandada, või asuda aktiivselt uut kohta otsima. Kindlasti ei tohi jääda tegevusetult istuma, sest selline rahulolematus teeb su haigeks ja võib lõpuks maksta elu.

 

Allikas: Huffingtonpost

 

Buduaar.ee