Jälgi oma naisülemuse riietumisstiili!

Karjäärinõustaja Kate Marlow soovitab oma naisülemusest parema ülevaate saamiseks jälgida tema riietumisstiili. Sinu bossi garderoob ütleb tegelikult kõike tema iseloomu, nõudmiste ja tööstiili kohta. Omades oskust lugeda ülemuse riietumisstiili ja selle kaudu arvata ära tema suhtumist ja käitumist…

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee

Karjäärinõustaja Kate Marlow soovitab oma naisülemusest parema ülevaate saamiseks jälgida tema riietumisstiili. Sinu bossi garderoob ütleb tegelikult kõike tema iseloomu, nõudmiste ja tööstiili kohta. Omades oskust lugeda ülemuse riietumisstiili ja selle kaudu arvata ära tema suhtumist ja käitumist, võid kergemini saavutada parema läbisaamise temaga – või isegi ametikõrgendust.

ülikorralik ja range stiiliga ülemus

Konservatiivne ja ülipüüdlik tööloom on ennast ise üles töötanud ning jõudnud oma karjääris kõrgele tasemele.
Reeglina kannab ta korralikku ja klassikalist, täiuslikult pressitud ülikonda või kostüümi, mis on ka värvivalikult tagasihoidlik ning maitsekas. See näitab tema kohta seda, et ta on turvaline, piinlikult täpne ja kohusetundlik. Ta on täiuslik aasta ärinaise tiitli võitja tüüp, oma ülalpeetud oleku, viisaka ja androgüünse välimuse poolest.

– Tema juuksed on alati pestud ja korralikult soengusse sätitud, mis näitavad seda, et ta armastab korda ja professionaalsust ning nõuab seda  ka oma töötajatelt. Liigset emotsionaalsust ta ei salli ning ükskõik kui kehvad ka firma näitajad aruande peal ei ole, ei meeldiks talle see, kui sellepärast tehakse kohe suur paanika. Tema jaoks oleks see märk nõrkusest.
– ülikorralik ülemus on väga meelitatud, kui riietud ja käitud tema moodi – kinninööbitud puhtasse valgesse särki, sirgejoonelisse kostüümi ning kannad lihtsaid kingi. Kaubamärkidega hooplemine ei sobi talle ning ta ei pea lugu ka erilistest moehulludest.
– Klassikaline ja lihtne kostüüm tema seljas reedab, et kodu ja kontor peavad olema eraldatud suure punase joonega. ära ürita temaga semutseda, sest talle meeldiks rohkem, kui töötajad hoiavad asjalikku ja töist suhtlusstiili. Selline ülemus ei vaheta kunagi oma tööriideid õhtusel dringil millegi muu vastu.
–  Ta tahab näha oma töötajate juures enesekontrollioskust nii kontoris kui väljaspool tööaega. Täiesti lubatud on talle pärast tööd õhtusöögil jooki välja teha, aga see olgu siis tõesti klaasike valget veini, mitte nö sex on the beach või mõni muu hullus.
– Naine, kes kannab kallist vihmavarju ja sülearvutikotti üle õla ei aktsepteeri uimasust, aeglast reageerimist ja hilinemist. Tema alluvuses töötades tuleb kell alati 20 minutit varem helisema panna. Tähtaegade ületamine võrdub karjäärilise enesetapuga.

Grammurne ülemus

Glamuursel ülemusel on kõrge moetadlikkus – ta on tõeline moejünger ning kaubamärkide armastaja. Alati käib ta viimase malli järgi riides ning talle meeldib, kui ka tema töötajad midagi stiilsusest ja moest jagaksid. Tema garderoob on täis Moschino ja teiste tippdisainerite riideid. Teda ei näe mitte kusagil  ringi liikumas ilma kõrgete võrgutavate kontsadeta ega seksika kleidita. Samuti on ta  aksessuaaride kuninganna – uued õlakotid, kaelakeed ja sallid igaks hooajaks. Tal on silma detailidele ja individuaalsusele ning ta tähtsustab seda ka teiste inimeste juures.

– Glamuurne ülemus armastab kalleid kaubamärke ning tema tähelepanu pööramine detailidele tähendab seda, et ta ootab oma töötajatelt töökust. Oma riideid kannab ta uhkusega. Jäta meelde, et  kiiresti vahetuv garderoob annab märku sellest, et vahel võib ta ka väga ootamatult käituda.
– Stiilselt soengusse sätitud juuksed viitavad energilisusele, loomingulisusele ja täpsusele. Ole valmis suureks karjäärilanguseks, kui hilined koosolekule – või mis veel hullem, ilma igasuguste oma ideedeta.
– Ta teeb alati mitut asja korraga ning alati on tal ka väga kiire. Pidevalt räägib ta telefoniga, ise samal ajal oma kontsadega kontoris ringi sahmides. Ta on pöörane tööloom, kes usub organiseeritud kaosesse. Ta hindab loomingulisust ja võimet hästi hakkama saada mitme asjaga korraga. Seda ta peab kõige olulisemaks,  valides endale uusi töötajaid.
– Kuigi ta hindab stiilust oma töötajate puhul, ei tohi teda kunagi millegagi â