Kas ilusad inimesed teenivad rohkem?

Uurimused on näidanud, et ilusad õpilased saavad õpetajatelt rohkem tähelepanu ja paremaid hindeid, hea välimusega patsiendid arstidelt personaalsemat raviteenust ning, et kenad kurjategijad saavad kergemaid karistusi. Kuid kui palju mõjutab su välimus su professionaalset elu? Kole tõde on see, et tavalised inimesed teenivad keskmiste inimestega võrreldes 5 kuni 10 portsenti vähem

liisi@buduaar.ee

Uurimused on näidanud, et ilusad õpilased saavad õpetajatelt rohkem tähelepanu ja paremaid hindeid, hea välimusega patsiendid arstidelt personaalsemat raviteenust ning, et kenad kurjategijad saavad kergemaid karistusi. Kuid kui palju mõjutab su välimus su professionaalset elu?

Kole tõde on Michigani osariigi ülikooli professori, Daniel Hamermeshi, sõnul see, et tavalised inimesed teenivad keskmiste inimestega võrreldes 5 kuni 10 portsenti vähem, kes omakorda teenivad võrreldes inimestega, keda peetakse ilusaks veelgi 3 kuni 8 protsenti vähem.

Inglismaal tehtud uurimus, milles jälgiti 11000 33-aastast inimest, näitas, et tavalised mehed teenisid kenadega võrreldes 15 protsenti vähem ja naistel oli see protsent 11. Leiti ka et advokaadifirmas oli noorel advokaadil palju suurem tõenäosus varakult partneriks saada, kui ta oli ilus.

Ka suurus on oluline. Florida ülikoolis tehtud uurimuse järgi teenivad pikad inimesed lühikestest rohkem. Leiti näiteks, et ühe ülikooli lõpetajatest said uuel töökohal pikad inimesed lühikestest 12 protsendi võrra rohkem palka.
Samuti on ka ülekaalus naisi rohkem töötute seas, kui nende vormis sookaaslasi. Ning need suured naised, kes töötavad, teenivad peenikestest umbes 5 protsenti vähem.

Dr. Gordon Patzer, kes on üle kolme aastakümne inimeste välimust uurinud ja selle kohta kirjutanud, ütleb et inimesed reageerivad teistele inimestele palju innukamalt, kui nad on kenad. Uurimused on isegi näidanud et beebid jäävad kauemaks vaatama nägusid, mis on ilusad. Arvatakse et hea välimusega mehed ja naised on andekamad, lahkemad, ausamad ja targemad. Uuringute põhjal on leitud, et inimesed hüppavad kasvõi nahast välja et ilusaid kaaslasi aidata, sest nad tahavad et kaunid inimesed neid heaks kiidaks.

See kõik ei pruugi just kuigi hästi kõlada, eriti meile, kes me pole â