Keerulised tööintervjuu küsimused

Kas mõte tööintervjuule minekust paneb su peopesad higistama ja keha lööbeliselt punetama? Lõpeta närveerimine, sa ei ole üksi! Suur enamus tööotsijatest tunnistab, et intervjuu eel kõiguvad nende tujud kergest rahutusest otsese paanikani.

liisi@buduaar.ee

Kas mõte tööintervjuule minekust paneb su peopesad higistama ja keha lööbeliselt punetama? Lõpeta närveerimine, sa ei ole üksi!

Suur enamus tööotsijatest tunnistab, et intervjuu eel kõiguvad nende tujud kergest rahutusest otsese paanikani. Positiivsest küljest vaadatuna aga pole raporteeritud ühtegi juhtumit selle kohta, et keegi oleks närvilisusest tööintervjuu eel ära surnud. Seega rahune maha ja järgi neid nõuandeid kuidas oma ärevust intervjuu eel ja ajal kontrolli alla hoida.

Esiteks varu piisavalt aega, et intervjuuks valmistuda. Kui oled hästi ette valmistunud, vähendab see su ärevust ja tõstab enesekindlust. Ekspertide hinnangul peaks see aeg olema vähemalt kolm tundi enne intervjuud.

Peaksid üles kirjutama vastuseid põhilistele küsimustele, mida enamasti intervjuudel küsitakse ja vastamist ka kõvahäälselt harjutama. Samuti tuleks kasuks väike uurimus selle firma kohta, kuhu intervjuule lähed ning igaks juhuks võiksid ette valmistada ka paar endapoolset küsimust. See annab tööandjale mõista, et oled tõsiselt sellest firmast ja ametikohast huvitatud.

Viimasena ettevalmistustöödest uuri täpselt välja, kus intervjuu toimumispaik täpselt asub ja umbes kui kaua aega sul kulub, et sinna jõuda. Parem saabuda kohale pisut varem kui hiljem!

Tööintervjuule minek on tihti kui sisse astumine suurde tundmatusse. Kuigi iga tööandja on erinev ja küsimused varieeruvad ka erialalt erialale, on siiski olemas mõned baasküsimused, mida pea igal pool küsitakse. Lugedes läbi järgnevad küsimused ja mõeldes neile oma vastused, aitab see sul hästi ettevalmistumisega algust teha. Pea meeles, et harjutamine teeb meistriks. Mitte miski ei avalda potensiaalsele tulevasele tööandjale rohkem muljet, kui see kui oled valmis igaks asjaks, mis sinu suunas visatakse.

Miks peaksime me sinu palkama?

Siin on võimalus end tõeliselt teistele â