Kuidas saada oma unelmate töö?

Kuidas osad inimesed saavad oma unelmate töö ja väga tulutoova töölepingu? Asi on selles, et need inimesed mõistavad läbirääkimiste tõdesid ja koostöö põhimõtteid. Ka sina võid saada oma unelmate töö kui teed endale selgeks need koostöö ja läbirääkimiste põhi alused.

kadri@buduaar.ee

Kuidas osad inimesed saavad oma unelmate töö ja väga tulutoova töölepingu? Asi on selles, et need inimesed mõistavad läbirääkimiste tõdesid ja koostöö põhimõtteid. Ka sina võid saada oma unelmate töö kui teed endale selgeks need koostöö ja läbirääkimiste põhi alused. Siin on 10 põhilist tõde, mida sa peaksid teadma, enne kui lähed tööintervjuule oma unelmate töökohta jahtima.

1. Unusta kõik, mida sa kompromisside kohta seni kuulnud oled. Sa ei pea loobuma millestki, et midagi muud saavutada, kui oled nõus tegema järelandmisi ja enda otsustest loobuma, loobud ka enesehinnangust ja sead end teistest kanditaatidest allapoole. Tööandja saab sellest kohe aru. Töö saamiseks ära loobu millestki olulisest!

2. Tee ära oma kodutöö ning uuri põhjalikult selle firma tausta kuhu tööle tahad asuda. Kasuta selleks interneti, kohalikke ajalehti, kui vaja tee vajalikud telefonikõned. Kui sul jääb midagi arusaamatuks firma tegevuse kohta, ära karda oma tulevaselt tööandjalt seda küsida. Tee märkmeid, see jätab sinust hea mulje.

3. ära püüa oma tööandjat ära võluda oma riietuse, hoiaku või aktiivse suhtlemisega. Selle asemel ole aus, otsekohene ja autentne.

4. ära anu. Sa ei vaja seda tööd niipalju nagu õhku või vett. Kui tööandja näeb, et sa praktiliselt anud talt seda tööd, jätab see üsna halva mulje.

5. Ole emotsionaalselt neutraalne. õpi kuidas oma mõtteid hirmust, eelarvamustest ja ootustest puhastada. Säilita kaine mõistus ja võta asja neutraalselt.

6. ära mine kohale valmis kirjutatud kõnega. Selle asemel kirjuta paberile küsimused tööandjale. Pane sinna kirja kõik, mida tahaksid firma ja ameti kohta lähemalt teada. Uuri välja kuidas tööandja kujutab ette sinu rolli.

7. Küsi küsimusi mis algavad sõnadega â