Välismaale prostituudiks?

35 kommentaari

Prostitutsioonist on väga palju räägitud ja noori neidusid hoiatatakse pidevalt nn. ärimeeste eest, kes pakuvad vähese töö eest kõva palka ja Sind „ärireisile” viia tahavad. Kuid ikka veel lähevad osad selle pakkumise ohvriks ning satuvad välismaale prostituudiks. Mis on see, mis paneb noori tüdrukuid selle tööga kaasa minema? Oma loo räägib meile 25- aastane Kati (nimi muudetud), kes läks ka hea palga ja vähese töö õnge.

Prostitutsioonist on väga palju räägitud ja noori neidusid hoiatatakse pidevalt nn. ärimeeste eest, kes pakuvad vähese töö eest kõva palka ja Sind „ärireisile” viia tahavad. Kuid ikka veel lähevad osad selle pakkumise ohvriks ning satuvad välismaale prostituudiks. Mis on see, mis paneb noori tüdrukuid selle tööga kaasa minema? Oma loo räägib meile 25- aastane Kati (nimi muudetud), kes läks ka hea palga ja vähese töö õnge.

Kati oli 19- aastane, kui ta keskkooli lõpetas. Kuna ta ei soovinud kohe ülikooli edasi õppima minna, vaid tahtis aasta vabaks võtta ning natuke hoopis tööd teha, siis pani ta oma kuulutuse lehte. Lootuses, et keegi loeb ja otsib head töötegijat. Ise soovis ta võimalikult vähe tööd teha, kuid siiski hästi teenida. Katil oli eelnevalt natuke kogemusi assistendiks olemisega ja sellist tööd oleks ta ka meelsasti veel teinud. Tükk aega ei vastanud ta kuulutusele keegi, kuid siis ühel õhtul oli üllatus suur, kui vastanud oli üks vanemapoolne meesterahvast ärimees, kes endale noort ja ilusat sekretäri otsis, kes temaga ärireisidel kaasas käiks.
„Olin suht üllatunud, et üks ärimees endale lehest sekretäri otsib, aga ta rääkis, et ta hiljutine sekretär oli välismaale õppima läinud ning asemele oli ruttu uut vaja ja sellepärast otsiski lehe kaudu. Mees kinnitas, et otsib vaid sekretäri, kes temaga reisiks, vajadusel inglise keelt räägiks ja lihtsalt kaasas oleks, sest üksi on igav reisida ning mingeid seksiettepanekuid tema poolt ei tule, sest oma sekretäri ta austab. Kuna pakkumine oli tõesti hea ja ka palk üpriski kopsakas, olin nõus, kuid enne tahtsin temaga kohtuda ning seda ma ka sain. Meesterahvas oli tõesti vanemapoolne ja jättis endast väga soliidse ja ausa mulje. Leppisime temaga kokku, et esimene reis on prooviks ja peale seda otsustan kas tahan seda tööd või mitte ning kui tahan, siis teeb ta minuga ka töölepingu”, räägib Kati.

Esimene reis ei lasknud ennast kaua oodata. Kati ja ta boss pidid sõitma paariks päevaks Leetu, kuna seal olid bossil mõned äriprojektid pooleli. Leetu jõudsid nad kenasti kohale ja peatusid sealses hotellis, mille Kati neile ise broneerinud oli. Esimesel õhtul soovitas boss Katil hotellis niisama ringi vaadata kuni tema ära käib ja siis järgmisel päeval pidi olema ärikohtumine, kus ta ka Kati kohalviibimist nõudis. Kuna see oli Kati esimene reis Leetu, siis kolas ta suurima rõõmuga mööda hotelli ringi. Õhtul koputas aga boss uksele ja ütles Katile, et nad vahetavad hotelli, sest tema äripartner valis endale peatumispaigaks teise koha ja et tore oleks, kui nad saaksid samas hotellis viibida, siis on lihtsam äri ajada. Kati ei aimanud midagi halba, pakkis oma asjad ning istus kenasti autosse.

„Ma tõesti ei aimanud paha ja usaldasin teda, sest inimesena jättis ta endast väga sümpaatse mulje. Sõitsime kuskile maakohta. Pärisin korduvalt, et kuhu me lähme, aga tema vastas, et tal on vaja kellegi juurest midagi ära võtta ning natuke ärist rääkida ja, et kohe sõidame teise hotelli. Peatusime suht kena maja juures ja boss kutsus ka mind sisse, sest tal pidavat vähe aega minema. Kuna üksi autos istumine mulle just ei meeldinud, siis läksin kaasa. Maja oli kolmekorruseline, mäletan seda väga hästi. Mäletan selgelt ka seda, millisesse korterisse me läksime. Korteris ootasid meid kaks nooremapoolset meest ja üks vanem naisterahvas, kes meid viisakalt tervitasid ja istuda palusid. Korter oli väga viisakas ja silma ei hakanud mulle midagi erilist. Ärist nad ka rääkisid ja paistis, et neil on palju seletamist. Ega ma ausalt nende juttu väga ei süvenenud kuna nad rääkisid inglise keeles ja mina vaatasin rohkem korteris ringi. Ühel hetkel hakkas üks neist mind silitama ja ülejäänud vaatasid maia näoga pealt. Sel hetkel taipasin, et nüüd on midagi valesti ja olen ennast väga suurde jamasse mässinud. Ega ma ei eksinud. Tol õhtul mind vägistati ja seda korduvalt. Mul ei lähe iial too õhtu ja nende näod meelest. Olin nii naiivne, kui arvasin, et lähen vaid sekretäriks. Mind lukustati ühte tuppa, kus iga päev hakkasid minu juures erinevad mehed käima. Ma karjusin, kriipisin ja lõpuks leppisin. Mis mul muud üle jäi. Kõik mu isiklikud asjad, ka pass, olid ju nende valduses.  Jah, raha maksti mulle ka. Iga õhtu sain teatud summa endale. Tundsin ennast räpasena ja prostituudina, mida ma ka ju olin. Nutsin ennast igal õhtul magama ja soovisin aega tagasi kerida, et kõike olematuks muuta”,  jutustab Kati.

Kati oli vangis üle kuu aja, kui tal õnnestus ära põgeneda. Ilmselt mõtlesid nad, et Kati on oma saatusega leppinud ja eluga rahul, sest raha sai ta seksi eest tõesti hästi. „Ühel õhtul jõid nad ennast kõik täis ja olid unustanud minu ukse lukustada. See oli minu võimalus. Pakkisin oma asjad kibekähku kokku ja põgenesin, kui nad koik norinal alkoholiuimas magasid. Ma ei mäleta, kuidas ma lennujaama sain ja koju jõudsin. Need hetked on mulle seniajani väga ähmased, aga ma olen õnnelik, et üldse koju jõudsin. Juhtunust pole ma kellelegi rääkinud, lihtsalt häbi on. Ütlesin vaid, et sain Leedus tasuva otsa peale. Meestega on mul suhted  kehvad. Pole seniajani ühtegi neist täielikult usaldama õppinud, alati on mingi umbusk jäänud. Ma lihtsalt kardan nii väga ja alati kui intiimsemaks läheb, meenub mulle mu esimene öö Leedus ning sinnapaika mu suhe mehega ka jääb. Nüüdseks olen 2 aastat psühholoogi vastuvõtul käinud ja vaikselt hakkavad haavad paranema. Ühel heal päeval tuleb ehk ka minu ellu armastus”,  loodab Kati.

Paljud noored neiud ei mõtle tihtipeale sellist tööpakkumist korralikult läbi.  Alati on võimalik otsida internetist infot firma kohta või kellelegi oma kahtlustest rääkida, kui tundub, et pakutav töö on liiga hea, et olla tõsi. Kui tekib arvamus, et sind tahetakse prostituudiks müüa, siis lihtsalt ära mine reisile kaasa ja loobu tööst. Parem karta, kui kahetseda!

Anneli Allikas