Katrina langetab kaalu: kõikuv kaal ja kõhklused

Katrina langetab kaalu: kõikuv kaal ja kõhklused

Mul on hea meel,  et kevade saabumine on täies hoos. Päike paistab eredalt ja kutsub rohkem aega õues veetma. Tundub, et pean varsti sammud poodi seadma ja ratta ära ostma, et siis värskes õhus pedaale tallata. Kurtsin treenerilegi, et siseruumis vändata on kuidagi tüütu ning ühekülgne. Aga ei ole hullu, mõned nädalad veel ja tõenäoliselt on ka õhtud soojemad. Samas on näha juba Meriton Spordiklubiski, et hakkab aeg, mil kõik tahavad ennast rannavormi viia, sest jõusaalis käib järjest enam rahvast.

Mul on hea meel,  et kevade saabumine on täies hoos. Päike paistab eredalt ja kutsub rohkem aega õues veetma. Tundub, et pean varsti sammud poodi seadma ja ratta ära ostma, et siis värskes õhus pedaale tallata. Kurtsin treenerilegi, et siseruumis vändata on kuidagi tüütu ning ühekülgne. Aga ei ole hullu, mõned nädalad veel ja tõenäoliselt on ka õhtud soojemad. Samas on näha juba Meriton Spordiklubiski, et hakkab aeg, mil kõik tahavad ennast rannavormi viia, sest jõusaalis käib järjest enam rahvast.

Mõtlesin, et avaldaksin seekord natukene oma arvamust seoses sellega, mis viimaste nädalate postituste kommentaarides on mainitud. Kõigepealt tahaksin öelda, et mul on väga hea meel lugejate üle, kes suutnud lühikese ajaga erinevate toitumiskavade või treeningutega alla võtta  rohkem kui mina. Samas on kurb, et siis need samad inimesed arvavad, et kui näiteks mina või keegi teine samu tulemusi ei saavuta, ei anna me endast 100%. Ka minul on igal hommikul väike hasart, et ohhoo, mis numbrit kaal siis täna näitab? Siiski lähtun põhimõttest, et mis kiirelt läinud, see kiirelt tagasi. Elu oleks ju liialt lihtne, kui kõik inimesed kaotaksid mõne kuuga kümneid kilosid. Sel juhul ei oleks varsti enam toitumisspetsialistidel tööd. Me kõik oleme erinevad, samuti ka meie edusammud kaalulangetamisel, siis palun suhtugem püüdlustele muutusi saavutada positiivselt. Olgu need siis suured või väikesed. Rohkem tolerantsust ja meie ümber on elu ka ilusam.

Minul on veel 5 kuud aega, et saavutada oma soovkaal või jõuda sellele võimalikult lähedale. Seega kiiret ju ei ole. Usun, et kehakaal on alanenud piisava kiirusega (muidugi alati võiks langeda pisut rohkem, mis lisaks just ekstra motivatsiooni), aga sellegipoolest olen saavutustega rahul. Kui tuletada meelde, siis minule toitumiskava koostanud Marek Morozov lisas, et 3 kilo kuus on tervislik kaalulangus. Sellise kaalulangusega on võimalus vähendada just rasva, mitte lihaste osakaalu. Kaalunumber ei ole kõige tähtsam, ühel hetkel saab määravaks pigem see, kui hästi ennast oma kehas tuntakse. Rahulolematus on edasiviiv jõud ja mina veel ei tunne, et peaksin oma asjad kokku pakkima ja ütlema, et olen saavutanud ideaalkaalu. Küll aga loodan, et juba enne augustikuud ei pööra ma oma kaalule enam nii palju tähelepanu ja suudan ennast oma kehas enesekindlalt tunda ka kaalunumbrist olenemata. Praegu naudin aga väiksemaidki muutusi, sest tunnen, kuidas kasvõi riidedki paremini selga istuvad. Isegi kui paljud lugejad seda minu piltidelt ei märka. 

Seoses kaaluga tekkis mul vahepeal ka väikene mure. Paar nädalat tagasi kehakaal pidevalt kõikus üles ja alla. Mõtisklesin, kas tõesti on kätte jõudnud juba see punkt, kus toimubki seisak. Kirjutasin oma murega ka Marek Morozovile ja uurisin, kas peaksin toidukoguseid vähendama või kuna üldse tuleb see aeg, mil tuleks viia sisse muutusi toitumises. Marekilt sain vastuse, et ärgu ma muretsegu, sest see kõik on normaalne, kuna organism kohaneb antud kaloraažiga. Ja kui seisak peaks olema üle kahe nädala, peaks mõningad muudatused sisse viima. Mainis sedagi, et kaalulangetamise ajal peaks alati enne järgmist toidukorda tekkima tunne, et tahad süüa, aga ei tohi veel. Kui seda tunnet ei ole, siis kaal ei lange. Nüüd olengi seda ka jälginud. Miskipärast on nii, et nädala sees on üleüldse kergem toitumiskava järgida kui nädalavahetusel. Puhkepäevadel on mul pidevalt tunne, et tahaks süüa kogu aeg. Seepärast on nädalavahetused küllaltki rasked minu jaoks. Tulles aga tagasi kaaluseisaku juurde, siis üllatuslikult kadus üle ühe kilogrammi paari päevaga, kui lõppesid minu kaks tavalisest pingelisemat nädalat töö juures. Tekkis küsimus, et kas tõesti võis kaaluseisaku taga olla hoopis pingeseisund.

Või ehk lisas kaalulangusele oma panuse ka eelmisel esmaspäeval esimest korda proovitud elektromüostimulatsioon JustFit Clubis. Nagu varemgi mainitud, siis treeningud EMS-meetodiga parandavad kudede vereringet ja normaliseerivad ainevahetust, seega väga vajalik just minu jaoks. Olen alati arvanud, et minu kaalutõusu üheks põhjuseks on olnud aeglane ainevahetus. 

Nädala alguses sai taaskord JustFit Clubis trennis käidud. Seekord lootsin treeningust kohe tuntavat abi saada. Juhtus selline asi, et nädalavahetusel libisesin trepil ja kukkusin selja peale. Põhilise löögi said alaselg ja tuharapiirkond. Esimesel õhtul ei suutnud ma ennast liigutatagi ning hirm oli suur, et mis saab uuel nädalal. Õnneks järgmisel päeval oli olukord parem, kuid teatud liigutuste ajal on alaselg ikka veel valus. Kõndides esmaspäeva õhtul treeningusse oli see natukene piinav, sest valu lõi kõndimise ajal välja. Kuna elektromüostimulatsioon pidavat võimaldama juba peale esimest treeningut vabaneda seljavalust, olid ootused kõrged. Uskuge või mitte, aga peale treeningut oli minu samm juba kergem ja selg ei piinanud enam nii kui varem. Samas teatud valu põrutusest on jäänud ning ma ei saagi oodata, et EMS-meetod selle ära saaks ravida. Nüüd on mõned muud kehaosad omakorda valusad sellest, et treening avaldas mõju ka sügavamatele lihastele, mis pidevalt ei pruugi koormust saada.

Lisaks ei tundunud elektromüostimulatsioon enam nii häiriv kui esimesel korral. Pigem sobib häiriva asemel ehk sõna harjumatu. Juba teadsin, kuidas harjutusi sooritada ja millal õigesti hingata jne. Sel korral oli tõesti tunne, et tegin trenni ja pingutasin, kuigi see kõik kokku kestis ainult 20 minutit. Mõnus on mõelda, et tegin 20 minutiga trenni, mis muidu võrduks kaheksa 45-minutilise trenažööritreeninguga. Keegi küsis, et kas elektristimulatsiooni ajal on lihastele lisapinge. Jah on, see ongi selle treeningu mõte, et sel ajal kui saad nii-öelda elektrit, siis lihased tõmbuvad pingesse, aga samal ajal pingutad ka ise neid, et oleks maksimaalne mõju ja tulemus. Iga kliendi suutlikkus on erinev ja sellest sõltub ka elektromüostimulatsiooni tase. Esimesel treeningul pannaksegi paika erinevate lihasgruppide võimekused. Järgmistel kordadel saab stimulatsiooni juba suurendada. Kindlasti ei peaks kartma, et äkki stimulatsioon on nii tugev, et on justkui valus ja ei suuda seda taluda. Treener reguleerib kõik täpselt paika ja kui on ebamugav, peab lihtsalt ütlema ning edasi saab treenida nii, et võimalus on treeningut ikka nautida ka. Lisaksin veel juurde, et kostüümi eest, mida treeningu ajal kasutakse, tuleb tõesti eraldi maksta. Eelmine kord ma mitte ei unustanud seda mainida, vaid lihtsalt ei teadnud. Miks spetsiaalset riietust vaja? Sellepärast, et nii jõuab elektromüostimulatsioon paremini lihasteni, sest erinevad takistused vähendavad mõju.

 

Kaal:

7.02 – 81,5 kg

4.03 – 78,8 kg

13.03 – 78,2 kg

20.03 – 77,8 kg 

27.03 – 76,4 kg

04.04 – 75,6 kg 

 

Rõõmsat meelt,

Katrina