MERILIN TAIMRE: Antibeebipillid rikkusid mu ära

MERILIN TAIMRE: Antibeebipillid rikkusid mu ära

Antibeebipillid on üks populaarsemaid rasestumisvastaseid vahendeid kogu maailmas ja kindlasti ka Eestis. Paljud on valinud tee pillide juurde just õhupalli-puruneva-efektiga kummi tõttu. Ja no olgem ausad, kui isu peal, siis kes see seda kummi ikka enam üles leiab.

Nii olen minagi pillidel olnud vahelduva eduga juba 16-ndast eluaastast saati. Pärast pooleteise aastast pausi, et oma organismi loomulikku hormonaalset tasakaalu taastada, hakkas mu keha aga streikima. Siinkohal saadan mehed jalkat vaatama, sest ilmselt pole teil nüüd järgnevat lugedes ei huvitav ega mugav.

Pillid tapsid mu enesekindluse
Minu pilliteekond sai alguse nõrgematest, lõpetades nende kõige tugevamatega, mis on mõnes riigis lausa keelatud. Mul soovitati minna üle ikka tugevamatele, sest pillide võtmise aktiivsel perioodil juhtus tihtipeale “määrimisi”, päevad olid ebaregulaarsed ning ilmselgelt oli kartus rasestuda ka laes. Tegin tol ajal rasedusteste tihedamini, kui võtsin pille sisse, haha. Igatahes oli olukord kaootiline.

Olnud juba 4 aastat pillide peal, otsustasin teha pausi, et anda oma kehale puhkust. See pole otseselt kohustuslik, aga olen lugenud, et soovitatav. Jaaa nooo siiiis läks asi alles kreisiks. Mul tekkis akne!

Minu kõige puhtamale näonahale, millele ükski punn ei julgenud kiigata ka, tekkis koletu akne. Avaldus see peamiselt lõua peal, kuid vahel harva ka otsaees, põskedel ja nina peal. See lõi vahelduva “eduga” välja ka mu õlgadel. Võib tunduda nagu väike “imperfektsus”, aga minu jaoks enesekindluse surm.

Ma ei osanud seda kohe pillidega kokku viia, kuna mu elus toimus suuri muudatusi. Kolisin Austraaliasse (kliimamuutus), hakkasin tervislikumalt toituma (uued toiduained) ja rohkelt jõutrenni tegema (hormonaalne muutumine).

Lõputu akne
Käisin kõikide apteekrite, nahaarstide ja treenerite jutul, et järsku jumala eest keegi oskab seda miinivälja kõrvaldada. Eriti raske oli sellega olla Austraalias. Olles niigi meigivaba harjumustega, siis tundsin end kui nõiaringis. Et välja minna, pidin katma seda kihtide kaupa meigiga. Järgmine päev oli olukord aga poole hullem. Teine võimalus oli jätta välja minemata, mis ka ei tulnud kõne alla. Ja nii ma kirusin ja peitsin ja häbenesin ja laastasin oma enesekindlust. Rannas ei suutnud ma isegi sooja ookeanivett minna nautima, sest ma kartsin punnide peidust välja tulemist liiga palju.

Ma proovisin kõiki supertoite, vitamiine, mineraale, teatud toiduainete välja lõikamist, rohtusid, kreeme, mineraalmeiki, koduseid ravimeetodeid… Ma oleks kasvõi pea peal joogat praktiseerinud, vihmatantsu teinud ja nõiaringi astunud, kui miski oleks aidanud. Aga miski EI AIDANUD.

Tagasi pillidele
Kuna pillid on paljudel (ka mu parimatel sõbrannadel) olnud aknest lahti saamisel suureks abistajaks, siis otsustasin tagasi pillidele minna. Lootus aknest lahti saada oli suur, kuid jällegi – ei midagi. Proovisin veel mõned kuud ja jäin selle mugavuse rüpesse kinni, kummi enam otsida ei viitsinud, hehe.

Tagasi Eestisse tulles, pidin oma pillid välja vahetama, sest siin samu ei müüdud. Arst soovitas mulle kõige kangemaid turul olevaid pille, arvestades mu “ajalugu” ja ma hull siis võtsin kuulda. Juba järgmise mena ajal jäin ma aga kuivale. Jälle higi otsaees rasedustesti kallale. Pole rase, pole päevi – arstile. Tuleb välja, et tegemist on selliste pillidega, mis KAOTAVADKI päevad ära. On see võimalik? Need minimaliseerivad menstruatsiooni vaid väikese määrde peale või kaotavad sootuks. Khmm, ei kõla tervislikult ju?!

Nii ma siis chillisin päevadeta lausa pool aastat, ise koguaeg rasedushirmust kange. Prügikast aina täitus rasedustestidega ja mõtlesin, et nii ka ju mõtet pole. Mugavus oli veel ainus põhjus, miks ma pille võtan.

Aina rohkem keerles peas mõte nendega lõpp teha…

Lõplik põhjus, miks pillide võtmise lõpetasin
Määravaks oluks osutus minu hiljutine otsus hakata tegelema bikiinifitnessiga. Minu prep on juba alanud ja uurisin treenerilt beebipillide ja selle mõju kohta mu kehale bikiinifitnessiga tegelemise osas. Põhimõtteliselt võib öelda, et ta karjatas mulle: “Ja sa lõpetad nendega NÜÜÜD!”

Ja see oligi see viimane push, mida ma vajasin, et lõplik otsus vastu võtta. Mul oli kõrini mu tujukõikumistest, hormonaalsest tasakaalutusest, määrimistest, päevade ärajäämisest, rasedustestidest, aknest ja muidugi millegi täiesti MITTE-NATURAALSEGA oma keha mürgitamisest. See on jällegi samm tervislikuma mina poole ja ma olen õnnelik, et olen selle otsuse lõplikult vastu võtnud!

7 märki, millal lõpetada

 • Kontrollimatud tujud
 • Vistrikud kipuvad näole
 • Seksiisu on kadunud
 • Sa unustad neid sageli võtta
 • Sul on sagedased migreenid
 • Sind kimbutavad seedehäired
 • Sa soovid rasedaks jääda


Muutused pärast lõpetamist
Olen olnud pillidelt maas nüüdseks kuu aega ja muutused on uskumatud. Muidugi aitasin ma sellele aktiivselt kaasa. Nimelt võtan ma maca pulbrit, mis aitab hormonaalset tasakaalu taastada. Lisaks söön võimalikult palju rohelist (nagu alati) ja püüan saada piisavalt und.

Kuu ajaga:

 • on kadunud mu tujukõikumised
 • on toimunud kaalulangus (aidanud sellele kaasa)
 • on hakanud päevad vaikselt tagasi tulema pärast nende pooleaastast puudumist
 • ja mis kõige tähtsam, on kadunud AKNE!

Merilin Taimre on populaarne blogija ja tervisliku eluviisi propageerija.

Allikas: www.paljasporgand.ee.  Loe Merilini blogi jälgijate kommentaare pilliloole!