Reklaam sulgub sekundi pärast

DAVE BENTON: pole takistusi, mida ületada ei saaks!

foto
Foto: Karen Härms


Dave Benton kirjutab oma raamatus “Olen see, kes olen”, et on kogenud, et pole takistusi, mida ületada ei saaks. Kui seda on väga vaja, siis võtad oma mõttejõu kokku ja tõused kõigist takistustest kõrgemale.

Vahel üritavad teised sulle kaikaid kodaratesse visata

Benton tõdeb, et võib ette tulla olukordi, mil inimesed pidurdavad sind ja veeretavad su teele kõiksugu takistusi lihtsalt seetõttu, et neile ei meeldi, kes sa oled või mida teed. 

„See, mida sa saavutada soovid või kuhu pürgid ei tähenda neile midagi, sest neil puudub sinu vastu huvi,“ sõnab ta.

Salahirme Bentonil enda sõnul ei ole. „Kardan enim kõrgust ja küllap on selle taga põhiliselt hirm kukkuda. Seitsmeselt oleksin peaaegu õnnetuse läbi surma saanud, kui mängisime kauboisid ja indiaanlasi. Mul oli mängides ja joostes väike puust pulk sigaretiks suus, kuni komistasin meie tagaukse juures ja kukkusin näoli maha. Pulk läks mu suulaest läbi ja ma lamasin seal tükk aega, kuni saabus meie naaber, tõstis mu üles, kutsus teise naabri ja nad viisid mu koos kiiresti haiglasse, aga alles pärast seda, kui olid läinud läbi preestri juurest mulle viimast õnnistust saamas. Tulin teadvusele haiglavoodis ning kuulsin inimesi omavahel rääkimas ja mu isa kutsumas. Isa oli tööl, kuid tuli välgukiirusel kohale. Ta hoidis mu kätt ja ma küsisin: “Isa, mulle öeldi, et ma suren ja preester andis mulle juba viimse õnnistuse, aga isa, ma ju ei sure tegelikult, eks ole?” Ta pani käe mu laubale ja ütles: “Ühel päeval sa sured, mu laps, aga mitte täna. Ma arvan, et me kõik läheme enne, kui sinu kord kätte jõuab”. Kukkumise hirm jäi minusse aga aastateks. Ma ei suuda siiani vaadata, kui laps mängib pulgaga või maha kukub,“ meenutab ta.

Dave Bentoni kolm nõuannet, mis muudaksid maailma paremaks:

  • Kanna enda eest kogu aeg hoolt.
  • Ära tee teistele, mida sa ei taha, et sulle tehakse.
  • Ela nii, et oled parem inimene ja austad teisi.
  • Ja lisaksin siia ühe väärtusliku õppetunni, mille tuuma olen viimasel ajal eriti mõistnud: tähtis on püsida elus, et allesjäänud aeg maksimaalselt ära kasutada.