Reklaam sulgub sekundi pärast

DJ Art I Am: muusika on võimas tööriist, mille kaudu võib minna sügavamatele rännakutele iseendasse

foto
Foto: Nele Merisoo

DJ ja muusikaprodutsent Art I Am, kes astub üles Blisstonia kakao ja ekstaatilise tantsu festivalil, on tegutsenud hardstyle muusikamaastikul üle kümne aasta. Mõned aastad tagasi hakkas ta looma helisagedusi, mis tulevad ja kõnelevad läbi vaimu ja südame. Ta ütleb, etmuusika tähendab tema jaoks elutantsu, kunsti. Muusika ja helid on võimsad tööriistad, mille kaudu võib minna sügavamatele rännakutele iseendasse.

Tunne, et on vaja teha ruumi millelegi uuele...

Art I Am räägib, et tema muusikateekond algas 14-15 aastat tagasi hardstyle muusikast. Ehkki enne seda olid tema klassivennad talle tutvustanud muusikaprodutseerimisprogrammi, mille vastu noormehel huvi tärkas. Sealt ta hakkaski õppima ja avastama, hardstyle muusikat produtseerima. Tema teekond viis ta suurtele festivalidele Euroopasse ja Eestisse ning ta tegi ka oma albumi.

”Kuid selles oli midagi puudu… ja see miski oli sügavus. See sügavus, mis tekitab sinus sellise tunde, et sa oled lõputus teadvuse sfääris, see emotsioon ja tunne, kuhu muusika saab kuulajat viia,” kirjeldab ta.

Mingil hetkel sai ta aru, et teeb muusikat egopõhiselt – et saada tuntust ning näidata teistele, milleks ta suuteline on. Ta põhjendab, et selle taga oli trauma, kus teda kiusati koolis ning ta tahtis, et teised teda nüüd märkaks. ”Ilus ja võimas taipamine, kui ma selle lahti harutasin,” nendib ta.

Art I Am’il oli tol hetkel loomises album, kuid ta lõpetas oma muusikakarjääri pärast seda taipamist päevapealt. „Ma pidin tegema ruumi millelegi uuele, vabastades ja lahti lastes vana, mis enam ei toetanud ja ei toiminud. Pärast seda sündis Art I Am’i project. See olen mina, loomas muusikat ja kunsti,” selgitab ta.

Soov puudutada südameid ja hingi

Ta ütleb, et soovib jagada helisid ja puudutada inimeste südameid ja hingi. Tema teekond ja missioon on tõsta kollektiivset sagedust läbi muusika ja kunsti, mis on loodud südameruumist.

Samal ajal tekkis tal huvi minna veelgi sügavamale helide maailma ning ta sukeldus heliteraapia maailma. Nüüdseks on ta teinud palju helirännakuid ning loob ka meditatiivseid audiorännakuid.

Ta sõnab, et kogu muusika on tehtud armastuse ja taotlusega toetada ja tuua meid lähemale iseendasse. ”Mina isiklikult usun, et kuulaja ei kuule ainult helisid, vaid tunnetab ka sagedusi ja seda, mida kunstnik loomisprotsessis sinna loob, sest kõik on vibratsioon ja sagedus. Ja miks tänaseni ma muusikat loon on see, et ma täiega naudin selle muusika tegemist ja mängimist, nähes kuidas see muudab väga paljude inimeste (sise)maailma!” ütleb ta.

Enda loodud muusikat ei oska Art I Am kuskile žanrisse liigitada, sest ta toob seda, mis parajasjagu läbi tuleb. Ambient, psychill, downtempo, organic, bass-muusika, deep house – tema lood on justkui segu kõikidest nendest ja kõik lood on omamoodi story’d.

Väga inspireerivad tedasellised artistid nagu Carbon Based Lifeforms, Solar Fields, Mose, Merkaba / Kalya Scintilla, Momentology, Stratusphere, Equanimous ja teised. Ta hindab muusikas sügavust, elemente ja unikaalsust.

Muusika abil võib ligi pääseda enda allasurutud emotsioonidele ja need tantsuga vabastada

Eriti meeldib talle esineda Blisstonia sugustel alkoholivabadel sündmustel – sest seal on inimesed päris, avatud, rõõmsad, naudivad ning tähistavad oma elu lisaainete ja alkoholi mõjuta. See on võimas!

Art I Am selgitab, et tantsimisel ja üldse muusika kogemisel kogu oma kehaga, võib ligi pääseda enda allasurutud emotsioonidele. Ja tants on selle juures väga vabastav.

”Kui hakata vaatama seda sellisest perspektiivist, et esiteks - ilma lisaaineteta jõuad sügavamasse kontakti iseendaga. Teiseks - läbi liikumise sa paned enda kehas energiad liikuma. Ja kolmandaks – me koosneme suuremalt jaolt veest. Ja selle kohta, kuidas heliresonantsid vett mõjutavad ja struktureerivad, on väga palju teaduslikku materjali – näiteks DR. Masaru Emoto water experiment või Cymatics katsed heli ja veega,” räägib ta.

Mõned lood võivad nii sügavalt puudutada. Kõik oleneb jällegi sellest, kui kaugele sa lased endal minna sellel rännakul. Kõige tähtsam – Art I Am soovitab jätta  ukse taha kõik ootused ja lubada elul ennast üllatada, sest nii sa lubad kogemusel üles kerkida, mis on sinu kõige kõrgemaks hüvanguks.

Nõuandeid selleks, et elada tasakaalukamalt ja rahulikumalt:

  • Võta aeg maha, kuula ennast, kuula oma keha ja vaatle oma mõtteid. Millised need on, kas pigem loovad või destruktiivsed? Hinga sügavalt kehasse ja proovi mitte samastuda enda emotsioonide ja tunnetega. Vaatle neid kõrvalt.
  • Kõik vastused avarduvad kohalolus. Kuula vaikust.
  • Leia rõõmu ka kõige väiksemates asjades. Vaata väikesed lapsi, kui palju rõõmu nad tunnevad väikestest asjadest.
  • Mine metsa! Ja kui võimalik, ühendu paljajalu maaga.
  • Meie mõistus näeb teatud olukorras ainult kitsamat versiooni tegelikkusest. Kui välja zoom’ida ja vaadata seda pilti suuremalt, siis näed, et alati oled hoitud ja toetatud, kui sa seda lubad!