Reklaam sulgub sekundi pärast

ILUSA NÄONAHA SALADUS – näojooga! Lisa need 5 harjutust oma hommikurutiini

Mai-Liis Noorumil
Mai-Liis Noorumil — FOTO: Terje Atonen

MaiWistiku looja ja joogatreener Mai-Liis Kivistik ütleb, et kauni naha saavutamine hõlmab terviklikku lähenemist, mis ühendab korralikud nahahoolduspraktikad, looduslike kosmeetikatoodete kasutamise ning näojooga harjutuste integreerimise. Ta annab nõu, kuidas nahka hooldada ja soovitab viite näojoogaharjutust, mida hommikuti teha.

Mai-Liis Noorumil
Mai-Liis Noorumil — FOTO: Terje Atonen

Milline on ilus näonahk?

Mai-Liis kirjeldab, et kaunis nahk võib välimuselt varieeruda vastavalt isiklikele eelistustele ja kultuurilistele ideaalidele, kuid on mõned ühised omadused, mis on sageli seotud tervisliku ja särava nahaga – need on ühtlane nahatoon, sile nahatekstuur, klaar ja vistrikest vaba nahk, loomulik sära, prinkus ja tervislik ilme, elastsus, vähem märgatavaid kortse.


Mai-Liis märgib, et ”ilus” nahk varieerub inimeste vahel ning faktorid nagu geneetika, vanus, elustiil ja nahahoolduspraktikad mõjutavad tugevalt meie naha välimust.

Kuidas näonahka hooldada?

Mai-Liis jagab põhitõdesid, et olulised on õiged nahahoolduspraktikad. Puhasta oma nahka naturaalse meigieemaldusõliga, loodusliku puhastajaga, et eemaldada mustus ilma nahale omaseid looduslikke õlisid ära võtmata.

Otsi nahahooldustoodete hulgast looduslikke tooteid, et niisutada ja toita oma nahka.

Kasuta sobivat looduslikku ja niisutavat näoõli või näopalsamit, et lukustada niiskus rakkude sisse.

Kasuta looduslikku päikesekaitset koos SPF-iga, et kaitsta nahka kahjulike UV-kiirte eest ja ennetada enneaegset vananemist.

Lisa oma rutiini looduslikud koorijad nagu suhkur, kaerahelbed või puuviljaensüümid, et regulaarselt eemaldada surnud naharakud.

Ta soovitab eelistada looduslike kosmeetikatoode kaubamärke, mis pööravad tähelepanu puhastele, mittetoksilistele koostisosadele. Kaaluda tasub ka mineraalkosmeetika kasutamist, mis on tihti vaba karmidest kemikaalidest ja annab loomuliku, kerge viimistluse. ”Otsi kosmeetikat, mis on kodumaine ja milles on võimalikult palju kohalikku toorainet,” annab Mai-Liis soovituse.

Abiks on ka näojooga. Mai-Liis soovitab õppida näojooga harjutusi usaldusväärsetest allikatest.

„Alusta põhiliste näojooga harjutustega ja suurenda järk-järgult intensiivsust ning kestust. Integreeri lõõgastustehnikaid nagu sügav hingamine ja teadvelolek oma näojooga rutiini, et soodustada lõdvestumist ja vähendada stressiga seotud nahaprobleeme,” jagab ta põhitõdesid.
Mai-Liis paneb südamele, et näojooga tulemused võtavad aega. Ole kannatlik ja järjepidev praktikas, et saavutada parimaid tulemusi.

Veel näpunäiteid ilusa naha saavutamiseks:

 • Joo piisavalt vett, et hoida oma nahka niisutatuna seestpoolt.
 • Tarbi tasakaalustatud toitu, mis on rikas antioksüdantide, vitamiinide ja mineraalide poolest.
 • Anna prioriteet kvaliteetsele unele ja juhi stressi läbi praktikate nagu meditatsioon, liikumine ja mõnusad hobid.
 • Kui sul on konkreetseid nahamuresid või vajad juhiseid, siis konsulteeri näojooga treeneriga.

Mai-Liis rõhutab, et kauni naha saavutamine on järkjärguline protsess, mis nõuab pühendumust ja kannatlikkust. Kombineerides korralikku nahahooldust, looduslikku kosmeetikat ja näojoogat, saad suurendada oma naha loomulikku ilu samal ajal toetades selle tervist ja heaolu.

Mai-Liis Noorumil
Mai-Liis Noorumil — FOTO: Terje Atonen

Anna näojoogaga päevale hea algus

Nagu tavaline jooga või treening, võib Mai-Liisi sõnul näojooga aidata äratada keha ja meelt ning anda päevale energilise ja valmisoleva tunde. See võib aidata vähendada stressi ja ärevust ning soodustada rahulikumat päeva algust. Hommikune näojooga aitab anda päevale tooni, toetades sinu enesehooldust ja enesearmastust, sest võtad aega iseendale.

Näojooga hõlmab erinevaid näoliigutusi ja venitusi, mis aitavad suurendada verevarustust näolihastes ning panna lümfivoolu paremini tööle. Parenenud verevarustus ja lümfitöö aitab soodustada tervislikku jumet, vähendab turseid ja toetab loomulikku sära.

Regulaarne näojooga aitab lihastoonust parandada ja nooruslikumat ilmet hoida. Näojooga harjutuste tegemine enne looduslike nahahooldustoodete pealekandmist võimaldab paremat seerumite, niisutajate ja teiste toodete imendumist, suurendades nende tõhusust.

Näojooga lisamine hommikurutiini võimaldab sul luua järjepideva praktika. Järjepidevus on oluline tulemuste saavutamiseks.

Viis lihtsat harjutust, mis oma hommikurutiini lisada

Otsaesise piirkonna silumine:

 • Aseta sõrmed horisontaalselt otsaesisele.
 • Kergelt suru ja proovi kulme tõsta, samal ajal sõrmedega vastu surudes.
 • Hoia mõni sekund ja seejärel vabasta. Korda veel 3 korda.

Silmade ringid:

 • Kergelt suru keskmiste sõrmedega kulmudest allapoole jäävale alale.
 • Liiguta sõrmi väikeste ringidega, anna kergelt survet.
 • Liiguta sõrmi kulmudest väljapoole ja seejärel sissepoole.
 • Mõlemas suunas vähemalt 1 minut.

Kaela venitus:

 • Kalluta pea üles ja vaata lakke.
 • Tõmba oma alumine huul üle ülemise huule. Hoia seda asendit mõni sekund, tundes kaela ja lõua venitust.
 • Vabasta ja korda veel 3 korda.

Kala nägu:

 • Tõmba oma põsed sisse, tehes kala nägu.
 • Naerata kergelt, hoides seda asendit.
 • Hoia mõni sekund ja korda veel 3 korda.

Lõvi asend:

 • Ava laialt suu ja tõmba keel välja nii kaugele kui võimalik.
 • Vaata üles, keskendudes kulmude vahelisele alale.
 • Hinga sisse läbi nina ja väljenda jõuliselt suu kaudu, tehes "ha" heli.
 • Tee vähemalt 5 kordust.