Reklaam sulgub sekundi pärast

KUIDAS ka keerulises olukorras õnnelik olla?

FOTO
Foto: Kersti Niglas

Mis on õnn? Kuidas luua õnnelikku elu? Kuidas aru saada, kas ma olen juba õnnelik? Kas ma saan äkki olla veelgi õnnelikum, elada veel nauditavamat, tervemat ning tähendusrikkamat elu? Kas õnnelik olemist saab harjutada? Õnne- ja inspiratsioonikoolitaja Dalí Karat on andnud GoodNews kirjastusega välja raamatu „Õnn on otsus!“, kus on vastused kõigile nendele küsimustele

Mis on õnn?

Dalí sõnab, et õnnelikkus ei tähenda järjepidevat naeratamist. Püsiv õnnelikkus on seestpoolt algav tunne, mis on ilus kombinatsioon oma vaatenurga eest vastutuse võtmisest, elu usaldamisest, lõdvestumisest ja teadlikkusest. Elu on täpselt nii äge, kui ägedalt sa seda vaatad!

Dalí usub, et ka kõige pimedamas vangikongis võib inimene olla väga õnnelik, sest õnn saab alguse seestpoolt. Mitte tervemad inimesed ei ole õnnelikumad, vaid õnnelikud inimesed on tervemad.

Kui ümberringi on torm ja kaos, paneb see proovile, kui sügav on südametunne su enda sees ning millisele vundamendile on rajatud sinu sisemine õnnelikkus.

Et suurendada õnnetunnet ning näha asjade helget poolt, tasub endalt küsida kolm küsimust:

Kuid Dalí rõhutab, et mis tahes õpetus, metoodika, harjutus, teadmine või oskus saab sind aidata ainult siis, kui sa seda kasutad.

  • Mis on selles olukorras head? Too oma tähelepanu teadlikult olukorra negatiivselt poolelt selle positiivsetele aspektidele.
  • Miks on hea, et ma seda kogen? Võta vastu valukohad minevikust ja anna endale võimalus vaadata endasse sügavamalt, miks praegune olukord sind ärritab.
  • Mis kõik on praegu hästi? Too välja vähemalt viis asja, mis praegu hästi on.

Viis mõtet õnne kohta:

  • Sinu õnn on (ainult!) sinu enda vastutada!
  • Iga päev ei pruugi olla ilus, aga igas päevas on midagi ilusat.
  • Selgus loob kerguse.
  • Õnn on lihas, mida saab treenida teadliku tähelepanu ja keskendumisega.
  • Ei saa muuta õnnetuks inimest, kes on otsustanud olla õnnelik.