Reklaam sulgub sekundi pärast

KUIDAS puhkab Eda-Liis Kann ja tema pere?

Eda-Liis Kann
Eda-Liis Kann — FOTO: Karen Härms

Eda-Liis Kann ütleb, et on tõeline spaa nautleja. Pealegi muutub ilm Eestis kiiresti – selleks ajaks, kui pere on end randa minekuks valmis sättinud ja selgeks vaielnud, millised ujumisrõngad kaasa võtta, on pilved juba päikese ees. „Niisiis on spaa kindla peale minek ja eriline õnn on, kui spaas olles hakkab õues vihma sadama. Siis tunneme end nagu maal – silkame tüdrukutega bikiinides õueterrassi ja sauna vahet, mis siis, et meil on 30-aastane vanusevahe,“ muigab ta.

Spaausku tegi pere pesamuna Liisu

Eda-Liis muigab, et kui korra nädalas spaas ei käi, kohe tunned, et midagi on valesti. „Süüdlane on ehk pere pesamuna Liisu – juba siis, kui ta alles kõhus oli, andis ta märku, et kui emme läheb spaasse, on tal mõnus olla,“ räägib ta ja lisab, et just kahekesi – kui teised läksid tööle ja kooli, läksid nemad spaasse. Eda-Liis võttis kaasa oma lemmikraamatu ja mõnules seal terve tööpäeva.

Pesamuna Liisu
Pesamuna Liisu — FOTO: Karen Härms

Kui Liisu oli sündinud, meelitas ta ka pere suuremad õed spaasse mõnulema. Eda-Liis ütleb, et alguses polnud teismelised tüdrukud väga vaimustuses, sest nemad eelistasid adrenaliini pakkuvaid veetorusid ja spaas vedelemisest lugu ei pidanud. Aga aastake hiljem nad enam torudesse ei tahagi, vaid eelistavad saunarituaale, külma vee-- ja mullivanne. Vaat, mis pisike Liisu on teinud!

"Tantsime kõik tema pilli järgi," naerab Eda-Liis. „Nüüd kus ta juba roomab ja kõike valimatult suhu topib, ei saagi liivaranda minna, kui just ei taha lapse maost liivapugu teha. Eks ma olen ise ka ajas mugavamaks läinud ja meeldib vaheldus. Naudin täiega puhkust maal - roostikune ja kivine rand, algul sääsed, pärast parmud. Täitsa tore. Aga linnas tahaks vaheldust - tahaks tunda külalislahkust, minna kohta, kus tunned, et oled oodatud. Keegi on just sinu jaoks lamamistoolid valmis seadnud, saunad ära kütnud, basseiniveed soojaks ajanud ja maitsvad söögid valmistanud. Sina mine vaid kohale ja naudi.“

Elamus Spa’s on tore see, et mudilaste osa on eraldi ja lapsed saavad rahulikult rõõmust kiljuda, ilma et teised tädid pahaks paneks ja veega möllata, kartmata, et mõni suur onu otsa hüppab. Ja emmedki saavad seal tuttavaks ning tekib mõnus klubiline kokkusaamine. „Ka saunarituaalid on parimad! Millise peene osavusega nad seal rätikuid lehvitavad, nagu sajandeid harjutanud Pamplona härjavõitlejad,“ muljetab Eda-Liis.

Eda-Liis Kann perega
Eda-Liis Kann perega — FOTO: Karen Härms

Spaas on lõbus tervel perel

Spaasse minek on Eda-Liisi jaoks sama nagu läheks randa, kus veedad terve päeva. Ta ütleb, et see on üks vähestest meelelahutustest, mida saab nautida kogu perega – ole sa sportlik või mitte, vanaema või beebi – sobib kõigile.

„Mulle meeldib spaade juures, et oleme justkui koos, aga igaüks saab võtta ka oma aja. Kes tahab kuumemat sauna, kes tahab ujuda, kes lastega müra, kes lugeda ja kes lihtsalt oma mõtteid mõelda,“ räägib Eda-Liis.

Ta tunnistab, et lastega mängutuppa minek ei ole temale – lastel võib seal lõbus olla, aga vanematel üsna igav. Spaas on tore aga kõigil. „Saara-Liis sai 14-aastaseks ja me pole kunagi üheski mängutoas või rendipinnal laste sünnipäeva pidanud. Mulle tundub, et mängutubades pole laste ja täiskasvanute mugavused võrdsed. Spaas sünnipäeva pidades sain ka mina hetke nautida,“ räägib ta.

Eda-Liis Kann perega
Eda-Liis Kann perega — FOTO: Karen Härms

Neli põhjust minna spaasse

  • Spaas on alati suvi – kehva ilma pole!
  • Spaas saad puhkust nutimaailmast ja mõelda oma mõtteid.
  • Midagi võiks ju elus endale lubada.
  • Mõelge, mis maksab saunade ja basseinide kütmine, koka palkamine ja kunstnike armee, kes looks ägeda interjööri. Spaas on see kõik juba olemas!
Eda-Liis Kann
Eda-Liis Kann — FOTO: Karen Härms