Reklaam sulgub sekundi pärast

Me vastutame ise enda õnne eest! Brigitta Liivaku nipid, kuidas unistustest eesmärke seada

Brigitta Talvik ja Ave Tarend
Brigitta Talvik ja Ave Tarend — FOTO: Arina Kvade

Endine modell, jumestuskunstnik ning Mrs Worldwide esitiitli võitnud Brigitta Liivak tähistas 20. jaanuaril Mrs Worldwide`i võitu ning ühtlasi toimus ka heaolu ja kosmeetikatoodete GlamUpperi avapidu. Missis Estonia 2021 ja Mrs Earth 2022 Ave Tarend rääkis avapeol, et nii tema kui ka Brigitta on muutnud mitmeid stereotüüpe misside kohta. Nimelt ühendab mõlemaid naisi IT-eriala, oma ettevõte ning mõlemad seisavad oma väärtuste eest ja on väga toimekad.

Teisi kritiseerides, tuleb tegeleda iseendaga

Ave tõi välja, et kroon ei ole lihtsalt särav aksessuaar, vaid kroon on vastutus. Juba enne võistlema minemist tuleb küsida endalt mitmeid küsimusi: mis on võistlemise eesmärk, mis on minu tugevused ja nõrkused, mis mind inspireerib, kes on minu eeskujud, mida võistlemine mulle tähendab ja mida teeksin siis, kui võidaksin. Ta leiab, et eelpool toodud küsimustele vastamine, on töö iseendaga enne võistluseid.

“Võistelda tuleb iseenda parima versiooniga. Arvan, et see kehtib igal elualal. Näiteks spordis kui sportlane läheb võistlema energiaga, et ta tahab lüüa oma eelmisi tulemusi, siis see on igaljuhul parem, kui minna võistlema liiga palju ennast teistega võrreldes või siis konkurendile halba soovides,“ lausub ta ja lisab, et missivõistluste kohta räägitakse palju seda, et tagatoas toimub kleitide katkirebimine. „Mina sellist asja näinud ei ole. Ütleks, et see on tõeline women empowerment. Kui keegi leiabki end kedagi või kellegi tegemisi kritiseerimas, seda, kuidas ta riietub, mida ta räägib, siis tuleb tegeleda iseendaga, et kust see tuleb või miks see nii on.“

Me kõik vastutame ise enda õnne eest

Kuidas aga leida endas julgust alustada ettevõtlusega? Brigitta leiab, et me kõik vastutame ise oma õnne eest ning täiskasvanutena oleme ainuüksi ise vastutavad oma keskkonna disainimise eest. Tema ise alustas ettevõtlusega, sest tal polnud teist valikut – ta mõistis, et kontoritöö ei sobi talle hetkel ning tekkis vajadus leida alternatiive. Juba kooliajal mõistis Brigitta, et kui soovib elada täisväärtuslikku elu, peab ta  midagi teisiti tegema ja aru saama, et me kõik oleme erinevad ning kulgeme igaüks ise mööda oma teed. „Siiani on mind elus hoidnud väikesed ehk jõukohased projektid ning tasakaalukas ja lihtsuse hoidmise võlu,“ sõnab ta.

Brigitta nipid, kuidas unistustest eesmärke seada:

  • Unista suurelt. Brigitta toob välja, et unistama peaks suurelt, isegi kui unistus tundub ebareaalne olevat. Kõige hullem on tema sõnul siis, kui ei osata enam unistada.
  • Ole ettevaatlik. Teisest küljest tasuks Brigitta sõnul aga siiski ettevaatlik olla, sest unistused kipuvad täide minema.
  • Oska võtta aega maha. Brigitta tõdeb, et kindlasti tuleb ette ka raskeid momente – siis tuleks korraks aeg maha võtta ja enesega juttu rääkida. „Ma ei leia, et oleks vaja raskuseid liialt ilustada. Kui ikka jääb kestma see tunne, et on tahe alla anda, siis tasubki  alla anda, puhata ja hoopis midagi muud ette võtta.“
  • Lahendused on alati olemas. Brigitta sõnab, et ükskõik kui lootusetu olukord ka ei tunduks, lahendused on alati olemas.

Vaata esitluse video siit: