Reklaam sulgub sekundi pärast

MEELERAHU NIMEL: Nõuandeid, kuidas enda seest taas õnn üles leida

FOTO

Foto: Silver Sillak

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat rääkis TV3 erisaates „Meelerahu nimel“, et praegustel ärevatel aegadel on inimesed tihtipeale süütundes, justkui ei tohiks olla õnnelikud. Ta paneb südamele, et tegelikult peab seda olema, sest see, kuidas sa ennast praegu tunned, mõjutab sind, sinu lähedasi ja kõiki neid, kellega kokku puutud. Ta jagas kolme nõuannet, mille abil õnn endas taas üles leida ja seda püsivalt enda sees hoida.

Ole tänulik

Esimene nõuanne on tänulikkus. Kui hommikul ärkad, pööra tähelepanu tänulikkusele ning kõigele heale, mis sul olemas on. 

Loo iga päev õnnehetki

Õhtuti enne magamaminekut soovitab Dalí mõelda enda jaoks läbi 3-5 õnnehetke.
 „Iga päev ei ole ilus, aga igas päevas on midagi ilusat!“ ütleb ta. Igas päevas on raskeid hetki, aga ka õnnelikke. Et end õnnelikumana hoida, tasub tähelepanu suunata positiivsetele asjadele – just selleks annab võimaluse õnnehetkede märkamine enne magamaminekut.

Tee õnnenimekiri

Dalí soovitab teha ka õnnenimekirja – võta paber ja kirjuta nimekiri asjadest, tegevustest, inimestest, muusikast, toitudest, kohtadest, riietest või muust, mis sind õnnelikuks teevad.
Ta selgitab, et see nimekiri on justkui ettevalmistus hetkedeks, kui sa kukud. Küsimus ei ole selles, kuidas kogu aeg õnnelik olla – elus on kõiki värve, ma tumedaid. Kuid oluline on, et sa ei jääks tumedatesse hetkedesse liiga kauaks ega kukuks liiga sügavale.