Reklaam sulgub sekundi pärast

Naised annavad nõu, kuidas saavutada uuel aastal rahaline edu

Foto
. — FOTO: 123rf.com

Aasta lõppedes teevad paljud inimesed plaane, kuidas järgmine aasta tuleks parem. Kui sinugi plaanides on järgmine aasta olla rahaliselt edukam, annavad kolm naist ja Starfish Siseringi liiget nõu, kuidas jõuda rahalise eduni.

Kus on tahtmine, on ka võimalused

Kolme lapse ema, vanaema, ettevõtja ja investor Jane Bitter nendib, et temal tekkis huvi rahaasjade vastu pärast lahutust. Investeerimise kohta ei teadnud ta midagi ja kodunt ära minnes oli tal vaid palk. Juhulikult sattus ta enesearenguteel eduõpetuste juhendaja Kai Oja ja rahalise vabaduse eksperdi ja Starfish Academy asutaja Vallo Arumäe tasuta 5-päevasele koolitusele.

„Kõik mu ümber arvasid, et olen täiesti ära keeranud!“ meenutab ta teiste reaktsiooni, millest ta end küll heidutada ei lasknud.

Esimese asjana alustas ta tulude ja kulude aruandest. Raha tuli ühest kohast – palgast, aga kuhu see läks, sellest ülevaade puudus.

Siis hakkas ta vaikselt investeerima, umbes 100 euro jagu kuus ning vabanes kõrge intressiga halbadest laeaudest nagu liisingust ja kodulaenust. Autot oli tal ometi vaja ja Siseringis julgustati teda minema ülemuse juurde, et tal on vaja tööl käimiseks autot. Kodulaenust vabanemiseks müüs ta maha korteri, mille väärtus oli ajas kasvanud ning rahast jagus kahe korteri sissemaksuks. Ühe üüris ta välja ning teises elab ise.

„Ma olen enda mõttemaailmaga hästi palju tööd teinud, õppinud ei ütlema, õppinud lahti laskma. Kui ma võrdlen end inimesega, kes ma olin, kui kolm aastat tagasi kodust ära läksin, siis ma ei tunne end ära. Olen enesekindlam, julgem, teadlikum, õnnelikum ja elan enda sisetunde ja südamesoovide järgi,“ ütleb ta.

Jane kolm mõtet edu saavutamiseks:

  • Kus on tahtmine, seal on ka võimalused!
  • Õnne vajab julgust!
  • Et areneda, tuleb hirmud ületada!

Koos on lihtsam!

Ettevõtja ja investor Kristi Uibokand ei teadnud kaks aastat tagasi investeerimisest midagi. Praegu tegeleb ta aga kinnisvara, krüptovarade ja aktsiatega.

Starfish Academy koolitusele sattumine oli ta elu pöördepunkt, kus ta sai aru, et on olemas erinevad varaklassid, kuhu on võimalik investeerida. Ta otsustas proovida natuke kõike, et ära tunda oma valdkond – ostis krüptovara ja aktsiaid ning jõudis arusaamale, et aktsiaturgu ta kogu aeg jälgida ei taha.

Alguses oli ta kindel, et kinnisvaraga ta kindlasti ei tegele, kuid ajapikku otsustas, et ostab 1-toalise korteri Elvas, mille välja üürida. Üürnik oli ostuhetkel juba sees ja pikendas lepingut.

Ta on teinud ka mitme Siseringi liikmega ühisettevõtte ja ostnud koos 7 üürikorterit. Ta soovitab, et koos tehes on lihtsam – ei pea kõike ise teadma, vaid seltskonnas peavad olema inimesed, kes teavad seda, mida sina ei tea.

Kristi kolm nõuannet edu saavutamiseks:

  • Olulised on inimesed, kes on su ümber
  • Kui su ümber on sellised inimesed, kes arvavad, et rahatarkus on jama ja seda pole kellelegi vaja, mõjutab see sind kõvasti
  • Koos on lihtsam!  

Tasub olla ettevõtlik ja unistada!

Ettevõtja Elo Sagor otsis pärast kolmanda lapse emapalga lõppu paindlikku raha teenimise võimalust, et lapsega kauem kodus olla. Nii sattus ta kodukoristuse juurde. Nüüd on sellest kasvanud välja ettevõtlus ning läbi kodukoristuse pakkumisese teenitud raha investeerib ta aktsiatesse ja kinnisvarasse.

Kinnisvarainvesteeringuteni jõudis ta, kui ta pere soovis ehitada maja. Neil oli plaanis panna müüki korter, kust saada pool ehituseks vajaminevat raha ning ülejäänud pool juurde laenata.

Juhuslikult sattus ta Starfish Academy videote peale, kus räägiti investeerimisest ja sellest, et iga laen ei ole halb. Uute teadmistega üüris ta korteri välja ning pank oli nõus andma suuremat laenu, sest sissetulekud olid üüri võrra suuremad. Nii sai ta kahe kinnisvara omanikuks ning algas investeerimisteekond.  

Kodukoristus aitab luua finantsvahendeid, et oleks võimalik kinnisvarasse veelgi investeerida.

Elo kolm mõtet edu saavutamiseks:

  • Kõige tähtsam on leida mõttekaaslased ja inimesed, kes tegelevad sellega, millega sina tahad tegeleda, et neilt õppida. Ka ei pea ise kõiki vigu läbi tegema, vaid saab õppida teiste vigadest.
  • Tuleb olla endas kindel ja tahta. Tasub paika panna visiooni 5-10 aastaks ning sammud, mida selleks tegema peab.
  • Tasub olla ettevõtlik ja unistada!