Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: Alen Veziko 7 hea elu mõtet

Monika Kuzmina

-
Alan Veziko (foto: Rita Talisoo)

Alen Vezikol toimub sel suvel suvekontsertringreis "Kõik muu ei ole." Alen räägib, et valitud on kontserdipaigad, kus varem ei ole esinetud ning ühtlasi esitleb muusik ka kolme uut lugu. Kontserdi nimilugu on "Kõik muu ei loe", mis räägib sellest, kuidas mingil hetkel elus ei ole mitte midagi muud olulist kui see, et su lapsed oleks terved, et sa ise oleks terve ja et su lähedastega oleks kõik korras.

Milline publik aga Aleni ja Mareku kontserte pigem külastab?

Alen Veziko külastas hiljuti koos Marek Sadamaga Õhtulehe saadet "Puuduta mind," kus teiste seas räägiti ka sellest, milline publik Aleni ja Mareku kontserte külastavad ning kuidas muusikud ära tundsid, et nad vaimult ja hingelt kokku sobivad.

Anu Saagim leidis, et muusikutel on täiesti oma ja lojaalne publik. "Ma olen ka inimestega rääkinud, et kas neil on kõik korras, ma tahan selles veenduda. Kui inimene tuleb näiteks 40ndale kontserdile, siis on nad mulle nagu teine perekond. Nende inimeste juures on üks suur pluss see, et nad panevad sind ennast kokku võtma - sinu enda bändiliikmed ju teavad, et peale 10ndat kontserti on vahetekstid ja asjad kõik peas, nad ikka naeravad õige koha peal ja kõik see mäng on selge, aga selline publik, kes on lojaalne, paneb sind kokku võtma, ennast uuendama, uusi lugusid tootma, rääkima teistmoodi, et iga kontsert oleks ainulaadne elamus," sõnas Marek.

"Me oleme ise kasvatanud oma publiku. Tore on ka see, et nad aegajalt ikkagi ütlevad või kirjutavad sulle pärast kontserti, et kuule, sa olid täna ikka suhteliselt kehv," lisas omaltpoolt Alen, et sellise avameelse avalduse peale ta krampi siiski ei lähe. "Vastupidi - see on tore, et nad nii ausalt ütlevad. Põhiline on see, et nad teavad kõikide laulude tekste peast, absoluutselt kõike."

"Mina olen pidevalt ära kuskil ja mul võib lauluhääl täiesti ära kaduda, kui teine salm tuleb, siis sa tead, et võid nende inimeste huultelt lugeda," leidis ka Marek.

Kuidas muusikud aga ära tundsid, et nad vaimult ja hingelt kokku sobivad? "Ma arvan, et enamus artiste on teiste artistide suhtes mitte konkurentsi tundega - mina seda ei tunne - aga on selline professionaalne krititsism. Ei tea, mis tüüp see on, aga kui sa saad temaga tuttavaks, käid tema kontserditel, siis võib see kõik ära kaduda. Mina eelarvamusi ei salli, olen seda tunnet kunagi omanud, aga õnneks kadus see ajaga ära. Mul on viimasel ajal tekkinud just muusikutest sõpru ootamatult, väga lahedaid sõpru, kes mul on ja kellega me väga hästi klapime, isegi kui me muusikaliselt koos ei tööta," selgitas Marek.

Jagame sinuga Alen Veziko seitset hea elu mõtet!

  1. Hea elu saladus on see, kui sa oled iseendaga rahu sõlminud ja ei muretse selle pärast, mida sina ise ei saa muuta.
  2. Kui sul ei ole unistusi, siis sul ei ole ju tegelikult sihti, kuhu poole püüelda. Me peame unistama selleks, et elada!
  3. Elus tasub püüelda parema minapildi poole. Kui sa teed head, siis ongi kõik hästi!
  4. Kukkumine on elus täiesti normaalne. Kui sa oled kukkunud, oled näoli maas, siis tõuse püsti, klopi ennast puhtaks, naerata ja astu julgel sammul edasi.
  5. Ma olen elus uskunud seda, et kui ma saan kuulsaks lauljaks, siis ma olen õnnelik. Kuulsus ei tee mitte kedagi õnnelikuks, seda ma luban.
  6. Lugesin kunagi ühest raamatust, et mees peab elus istutama ühe puu, ehitama ühe maja ja kõndima jalgsi läbi kõrbe. Ma arvan, et läbi kõrbe kõndimise osa on kõige olulisem. Kõrb ongi elu, mida mööda me kõnnime.
  7. Lõppude lõpuks on kõige tähtsam oskus nautida elu, püüda hetke, milles sa oled ja oskus olla õnnelik.